Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę w MPS nr 3 w Mławie

2019-11-12 16:00:44 (ost. akt: 2019-11-12 12:55:32)

Podziel się:

Dnia 8 listopada 2019 roku w grupach 5 i 6 letnich w MPS nr3 odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Program artystyczny przygotowany został przez 6 latków z grup 0a pod kierunkiem wychowawczyń pani Katarzyny Czarnomskiej, pani Izabeli Szczepańskiej oraz pani Joanny Święcickiej.

Część artystyczną dzieci przygotowywały przez wiele dni, ćwicząc wiersze, pieśni, układy taneczne. W trakcie apelu nie brakowało treści patriotycznych dotyczących symboli narodowych. Podczas występu wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze oraz z uczuciem śpiewały pieśni patriotyczne, a układy taneczne z wykorzystaniem wstążek w barwach narodowych wzbudziły wielki zachwyt wśród widowni. Zgromadzone na apelu przedszkolaki odśpiewały Hymn Polski oraz wspólnie recytowały „Katechizm polskiego dziecka”- wiersz, który zna każdy, mały czy duży, każdy, kto jest Polakiem. Publiczność z zainteresowaniem i skupieniem obejrzała i wysłuchała tej wyjątkowej lekcji historii.
Tego samego dnia w godzinach popołudniowych występ został zaprezentowany rodzicom dzieci występujących. Apel został odebrany przez rodziców dzieci entuzjastycznie, było wiele łez wzruszenia, wyrazy zadumy i zachwytu na twarzach obecnych.
IP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB