Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Pozytywna dyscyplina - interaktywna konferencja w szkołach katolickich w Mławie

2019-11-07 11:00:16 (ost. akt: 2019-11-08 08:43:26)

Podziel się:

5 listopada w Katolickiej Szkole Podstawowej w Mławie odbyła się interaktywna konferencja "Pozytywna dyscyplina", którą poprowadziła pani Joanna Baranowska - psycholog i prekursorka metody Alfreda Adlera w Polsce.

Metoda znana jest na świecie od 35 lat, a w Polsce wdrażana od lat 7. Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony Rodziców i Nauczycieli szkół katolickich jak również innych placówek oświatowych.

Jak mówić, aby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, aby dzieci do nas mówiły? Czy stosować uciążliwy system kar i nagród, a może budować relacje oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Tylko jak to zrobić? Jak wspierać rozwój dziecka, ucząc go samodyscypliny i odpowiedzialności. Skąd biorą się trudne zachowania u naszych dzieci i uczniów, a co najważniejsze - gdzie znaleźć skuteczny sposób, aby je zmienić.

Na te i podobne pytania odpowiadała prelegentka, podając praktyczne przykłady działań oraz narzędzi, które mogą pomóc w wychowaniu dzieci. Uczestnicy konferencji mieli również możliwość zakupienia fachowej literatury.
IP
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB