Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Pociąg uderzył w samochód osobowy [AKTUALIZACJA]

2019-10-13 21:51:17 (ost. akt: 2019-10-14 10:18:58)

Podziel się:

W niedzielę, 13 października o godz. 20:53 strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku kolejowego za wiaduktem kolejowym (na DK7) w stronę Warszawy. Pociąg uderzył w samochód osobowy, który się zapalił.

13 października 2019 r. przed godz. 21 pociąg Intercity 53170 Karpaty relacji Gdynia Główna - Kraków Płaszów zderzył się z samochodem znajdującym się z nieznanych przyczyn na torowisku w wyniku czego powstał pożar samochodu i lokomotywy przed znakiem 125-8-23,5. Na miejsce ma przybyć pociąg ratowniczy oraz samochód z namiotem dla zapewnienia czasowego miejsca pobytu kilkuset pasażerów do czasu zapewnienia zastępczego pociągu

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania dowódca PSP Mława stwierdził, że pali się lokomotywa pociągu pasażerskiego oraz samochód osobowy znajdujący się pod przodem lokomotywy. W pierwszej fazie naszych działań podano jeden prąd wody na palący się elektrowóz oraz samochód osobowy. W trakcie działań gaśniczych dyżurny ruchu PKP odciął zasilanie elektryczne trakcji kolejowej, natomiast zasilanie wewnętrzne lokomotywy zostało wyłączone przez maszynistę. Ze względu na dużą deformację pojazdu, a co za tym idzie bardzo trudny dostęp do jego wnętrza nie można było jednoznacznie stwierdzić czy są osoby poszkodowane. Pasażerowie pociągu przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej zostali przez personel pociągu ewakuowani na pobliską łąkę. Choć w pierwszej fazie działań nikt z pasażerów nie zgłaszał potrzeby udzielenia pomocy med. podjęto decyzję o rozstawieniu namiotu ewakuacyjnego i zorganizowaniu punktu medycznego. W trakcie działań dwie kobiety w wieku ok. 40 lat zgłosiły potrzebę udzielenia pomocy i zostały przez ZRM przewiezione do mławskiego szpitala.

Na miejsce wezwano Kolejową Pomoc Techniczną i wspólnie przy użyciu narzędzi hydraulicznych wycinano fragmenty samochodu osobowego aż do całkowitego jego wydostania spod składu. Nie stwierdzono osób we wraku pojazdu. Na miejsce został podstawiony pociąg zastępczy. Działania straży pożarnej trwały 6godz i 50min. Uczestniczyło w nich łącznie 4 zastępy PSP-9 strażaków i 3 zastępy OSP - 12 druhów. Teren działań został dodatkowo oświetlony.
IP
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wars wita was #2810796 | 178.235.*.* 28 paź 2019 17:37

    Strasznie rozwleczony i jałowy opis. Zero istoty sprawy - kto,co,jak, kiedy. Napisali, że teren oświetlili. No cudownie!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz