środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Nowe rondo zostało już oficjalnie otwarte

2019-10-02 08:40:00 (ost. akt: 2019-10-02 08:42:35)

Podziel się:

We wtorek, 1 października odbyło się oficjalne otwarcie ronda na skrzyżowaniu ulic Lelewela, Kościuszki i Sienkiewicza. Jego budowa została zakończona wcześniej niż planowano. Od teraz mieszkańcy Mławy zapomną o korkach na skrzyżowaniu.

Pierwsze samochody przejechały przez nowo otwarte rondo przy policji już w czwartek, 19 września. Inwestycja prezentuje się estetycznie, a przede wszystkim zapewnia płynny ruch między ulicami: Lelewela, Kościuszki i Sienkiewicza. Jej zakończenie planowane było na koniec października. Budowa została zrealizowana jednak dużo wcześniej. Rondo jest jednopasmowe z pasem ruchu o szerokości 5.0m i wewnętrznym pierścieniem najazdowym o szerokości 5.0m. W środku ronda znajduje się wysepka o średnicy 12m. W ramach inwestycji powstały także nowe chodniki, ścieżka rowerowa i przekrój uliczny o dwóch jezdniach rozdzielonych pasem zieleni. Ponadto na wszystkich wlotach ronda przygotowano przejścia dla pieszych. Prace przy przebudowie skrzyżowania trwały niespełna 6 miesięcy i kosztowały łącznie z przebudową infrastruktury podziemnej ponad 9 mln zł.


Oficjalne otwarcie ronda odbyło się we wtorek, 1 października o godz. 13.00, czyli około miesiąc przed planowanym końcem. Pojawiły się na nim władze samorządowe m.in. Starosta Mławski Jerzy Rakowski i Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski. Rondo nazwano imieniem 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Wymieniona jednostka od wielu lat jest zaprzyjaźniona z naszym miastem, a jej żołnierze każdego roku biorą udział w uroczystościach rocznicowych wybuchu II wojny światowej i bitwy pod Mławą. W końcu miło odwozi się dziecko do szkoły. Kościuszki nie jest już zawalona.Rondo fajnie,estetycznie wygląda - pisze czytelniczka na fanpage'u Nowego Kuriera Mławskiego.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB