Piątek, 10 kwietnia 2020. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Święto Wojska Polskiego i Matki Boskiej Zielnej

2019-08-15 09:20:00 (ost. akt: 2019-08-15 09:17:52)
 Miasto zaplanowało obchody patriotyczno-religijne

Miasto zaplanowało obchody patriotyczno-religijne

Podziel się:

Rocznica Bitwy Warszawskiej, Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to ważne święta, które przypadają już jutro, tj. czwarte 15 sierpnia.

W czwartek 15 sierpnia obchodzimy ważne święta: państwowe i religijne. Tego dnia przypadają rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego oraz uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Boskiej Zielnej). Podobnie jak w poprzednich latach, w Mławie zaplanowano uroczyste obchody o charakterze patriotyczno-religijnym.

Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski zaprasza na obchody, które rozpoczną się mszą świętą w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 w kościele pw. Świętej Trójcy w Mławie. Następnie uczestnicy przejdą na cmentarz parafialny, gdzie na grobie ofiar wojny polsko-bolszewickiej złożone zostaną kwiaty i znicze.

Po południu natomiast polecamy część artystyczną. O godz. 17.00 na estradzie w miejskim parku rozpocznie się koncert pieśni legionowych i ułańskich „Póki Polska żyje w nas…” w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego Sonanto. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału

(IP)

Święto Wojska Polskiego – święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, łac. Assumptio Beatissimae Mariae Virginis in caelum – dogmat wiary chrześcijańskiej dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB