Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Letnie warsztaty muzyczne

2019-08-13 16:20:00 (ost. akt: 2019-08-13 16:14:35)
Letni obóz w miejscowości Ramleje był udany

Letni obóz w miejscowości Ramleje był udany

Podziel się:

Po raz kolejny Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Wieczfni Kościelnej wyjechała na letnie warsztaty muzyczne, aby ćwiczyć nad repertuarem. Tym razem muzycy udali się na Kaszuby do miejscowości Ramleje, gdzie przebywali w dniach 13-20 lipca.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Wieczfni Kościelnej udała się na letnie warsztaty do kaszubskiej miejscowości Ramleje 13 lipca. W ciągu siedmiu dni członkowie orkiestry pod czujnym okiem swojego kapelmistrza szlifowali swój nowy repertuar.
Poza codziennymi próbami był również czas na inne aktywności. Dużo dobrej zabawy czekało na muzyków podczas spływu kajakowego. Oczywiście nie zabrakło rozrywki, były również dyskoteki, gra w kręgle oraz wieczorne mecze piłki nożnej.
- Czas spędzony na warsztatach, to nie tylko próby, samodzielne ćwiczenie oraz koncert... Oczywiście, wzięliśmy udział w tym obozie, by udoskonalać swoje umiejętności w zakresie gry na instrumentach, lecz podczas warsztatów mieliśmy okazję wziąć udział w spływie kajakowym, zdobyć najwyższy punkt widokowy w okolicy, graliśmy w kręgle, piłkę nożną, pływaliśmy na basenie - tak relacjonowali na swoim facebookowym profilu pobyt na letnich warsztatach członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wieczfni Kościelnej.
Aby nieco bliżej poznać miejsce swojego pobytu, muzycy udali się do pobliskich Kartuz, gdzie mieli czas na zwiedzanie miasta i czas wolny. Grupa udała się także na krótką wycieczkę na wieżę widokową na szczycie Wieżyca. Obecna wieża widokowa imienia Jana Pawła II została wzniesiona w 1997 roku i jest już piątą wieżą w tym miejscu. Panorama z najwyższej platformy 35-metrowej wieży (182 stopnie!) jest przepiękna i zachęca do podziwiania widoków. Na zakończenie pobytu orkiestra wystąpiła z krótkim koncertem dla gospodarzy i gości ośrodka. - To był owocny wyjazd obfitujący w niezapomniane wspomnienia - podsumowali jednogłośnie letni wyjazd jego uczestnicy.

(IP)
: „Młodzieżowa Orkiestra Dęta Wieczfnia Kościelna” została założona w listopadzie 2015 roku z inicjatywy pana wójta Jana Wareckiego. Orkiestrę liczącą 30 osób prowadzi kapelmistrz Tomasz Wesołowski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB