Niedziela, 7 czerwca 2020. Imieniny Ariadny, Jarosława, Roberta

10 nowych tablic w mławskim lesie. Za zaśmiecanie grożą wysokie kary

2019-08-07 16:00:40 (ost. akt: 2019-08-07 11:08:03)

Autor zdjęcia: UMM/Nadleśnictwo Dwukoły

Podziel się:

W mławskim lesie stoją już tablice uwrażliwiające spacerowiczów na dbałość o środowisko. Umieszczone na nich w trzech językach napisy zachęcają, aby swoich śmieci nie zostawiać w lesie, lecz zabierać je ze sobą.

Na dziesięciu tablicach zamontowanych w ramach projektu realizowanego przez Urząd Miasta Mława i Nadleśnictwo Dwukoły widnieje hasło „Las prosi – swoje śmieci zabierz ze sobą”. Zostało ono zapisane w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim, aby było zrozumiałe dla jak najszerszego grona odbiorców. Tablice mają na celu uczulenie mieszkańców i osób przyjezdnych na problem zaśmiecenia lasów – ale nie tylko, bo podobną sytuację spotkać można również na łąkach i w przydrożnych rowach, gdzie pełno jest porozrzucanych plastikowych i szklanych butelek, foliowych torebek, opakowań po chipsach czy innych produktach żywnościowych. Nie brak również odpadów w ilościach „hurtowych”, zapakowanych w foliowe worki.

Ostatnio służbom leśnym udało się zdemaskować sprawcę, który wyrządził przyrodzie ogromną krzywdę. W środę 10 lipca 2019 roku patrol straży leśnej Nadleśnictwa Dwukoły, natknął się na dzikie wysypisko śmieci zlokalizowane w Leśnictwie Wieczfnia. Wszczęte czynności wyjaśniające pozwoliły namierzyć sprawcę wykroczenia, pomimo iż był on mieszkańcem sąsiedniego powiatu. Przy wsparciu dzielnicowego gminy Iłowo-Osada, sprawca został wykryty tego samego dnia i ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł. Został również zobowiązany do natychmiastowego uprzątnięcia pozostawionych odpadów z lasu.
UMM/Nadleśnictwo Dwukoły


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB