Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych są Mazowieckie Media Sp. z o. o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Piątek, 4 kwietnia 2025. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Zagrożenie afrykańskim pomorem świń w powiecie mławskim

2019-07-31 13:30:09 (ost. akt: 2019-07-31 11:51:58)

Podziel się:

Powiat mławski jest zagrożony afrykańskim pomorem świń. Wojewoda Mazowiecki wydał rozporządzenie z dnia 26 lipca 2019 roku w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów ciechanowskiego i mławskiego.

W miejscowości Gumowo (gmina Ciechanów) stwierdzono ogniska afrykańskiego pomoru świń. W związku z tym wojewoda ustalił obszar zapowietrzony, który w naszym powiecie obejmuje 5 miejscowości z gminy Strzegowo. Są nimi: Budy Giżyńskie, Budy Wolińskie, Czarnocinek, Nowiny Giżyńskie, Wola Kanigowska.

Na tym obszarze zakazuje się m.in.: wywożenia świń i materiału biologicznego świń z gospodarstw oraz przywożenia do gospodarstw lub wywożenia z gospodarstw zwierząt innych niż świnie bez zgody właściwego miejscowo powiatowego lekarza weterynarii; organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów zwierząt i odłowów zwierząt łownych; wywożenia i rozrzucania ściółki oraz nawozu naturalnego pochodzącego od świń bez zgody właściwego miejscowo powiatowego lekarza weterynarii.

Nakazuje się z kolei m.in.: oczyszczenie, odkażenie, a w koniecznych przypadkach także dezynsekcję, środków transportu oraz sprzętu używanego do transportu zwierząt, tusz, pasz, nawozów naturalnych lub przedmiotów, które mogą spowodować szerzenie choroby oraz zachowanie zasad higieny niezbędnych do ograniczenia ryzyka szerzenia się choroby, w szczególności odkażanie rąk i obuwia przez osoby wchodzące do gospodarstwa lub z niego wychodzące.
IP

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB