Piątek, 26 kwietnia 2024. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Otwarty turniej siatkówki plażowej w Szreńsku

2019-07-18 08:30:00 (ost. akt: 2019-07-17 13:20:16)

Autor zdjęcia: Fb Hala Sportowa w Szreńsku

W sobotę, 13 lipca w szreńskim parku odbył się Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej. Mimo, że rano pogoda nie dopisywała, w zawodach wzięło udział aż 7 zespołów.

Zawodnicy zostali podzieleni na grupy. Do grupy A trafiły pary: Michał Góralski/Szymon Drążewski, Piotr Kuźniarski/Mateusz Kucman, Paweł Domżalski/Paweł Warda, Łukasz Cichocki/Damian Bierdnik. Z kolei w grupie B znaleźli się: Marcin Błaszkiewicz / Marcin Romanowski, Mikołaj Rochna/Radosław Rochna, Tomasz Szwęch/ Serafin Gruźlewski.

Rywalizacja w pierwszej grupie była naprawdę zacięta. Dwie drużyny szły „łeb w łeb". Pary Cichocki/Bierdnik oraz Warda/Domżalski musiały rozegrać tie-breaka, aby wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie wyniki w grupie A prezentowały się następująco:
1. Góralski/ Drążewski – Cichocki/ Bierdnik 0:2
2. Kuźniarski / Kucman – Domżalski/Warda 0:2
3. Cichocki/Bierdnik – Domżalski/Warda 1:2
4. Góralski/Drążewski – Kuźniarski/Kucman 2:0
5. Kuźniarski/Kucman – Cichocki/Bierdnik 0:2
6. Domżalski/Warda – Góralski/Drążewski 2:0

W grupie B przewagę od samego początku mieli brania Rochna, którzy wygrali z pozostałymi zespołami z ich grupy. Pewnie zapewnili sobie miejsce w I półfinale. Ich przeciwnikami był duet Łukasz Cichocki/ Damian Cichocki. W I secie lepsi okazali się bracia Rochna wygrywając 21:18. W drugim secie górą była para z Lipowca Kościelnego. W trzecim decydującym secie wygrał zespół z Zielonej 16:14.

W II półfinale para Domżalski/Warda nie dała żadnych szans parze Szwęch/Gruźlewski pewnie wygrywając 2:0 (21:11;21:10)

W meczu o III miejsce para Szwęch/Gruźlewski w dwóch setach pokonała parę Cichocki/Bierdnik.

W finale zmierzyły się pary, które były zwycięzcami swoich grup. Pierwszy set to dobra gra barci Rochna, dzięki której wygrali 21:17. Drugi set był bardzo wyrównany. Nie zabrakło widowiskowych kontrataków. Wydawało się, że nie obejdzie się bez tie - breaka. Jednak ostatecznie większą skutecznością wykazali się gracze z Zielonej wygrywając seta 26:24 i cały mecz 2:0.

Wszyscy zawodnicy grali na bardzo wysokim poziomie. Nic więc dziwnego, że ich kontrataki i obrony często były nagradzane oklaskami publiczności. Atmosfera była bardzo przyjazna, dzięki czemu turniej sprawił wszystkim mnóstwo radości. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: