Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Warcabiści zostali nagrodzeni

2019-07-16 11:30:14 (ost. akt: 2019-07-16 10:50:24)

Autor zdjęcia: UMM

Zakończył się XIX Międzynarodowy Turniej Warcabowy Polska Gra - Open 2019. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni w piątek, 12 lipca w Mławskiej Hali Sportowej.

Podczas piątkowego popołudnia rewelacyjni warcabiści zostali nagrodzeni za swoją grę. W Mławskiej Hali Sportowej odbyła się uroczystość, podczas której podsumowano ich ostatnie zmagania.

W kategorii wiekowej „16" najlepszy okazał się Rokas Banevicius pochodzący z Litwy. Należy zaznaczyć, że zwyciężył on również w kategorii „Open”.

Pierwsze miejsce w kategorii „60+” zajął reprezentant Łotwy Peteris Freidenfelds.
Drugie miejsce przypadło Polakowi - Mirosławowi Grabskiemu, który stanął na podium także w kategorii „Niepełnosprawni”, zajmując najwyższe miejsce.

W grupie „Niepełnosprawni – kobiety” zwyciężyła zawodniczka z Litwy - Jurate Jakstoniene. Na trzech kolejnych miejscach uplasowały się warcabistki z Polski.

Zawody miały na celu integrację niepełnosprawnych warcabistów z innymi uczestnikami turnieju o pełnej sprawności. Tego dnia wyłoniono zwycięzcę turnieju „Polska Gra -OPEN 2019”, natomiast zawodnicy niepełnosprawni walczyli o punkty w Pucharze Świata Niepełnosprawnych I.D.C.D. dla mężczyzn i kobiet.

Zawody zorganizowano pod patronatem Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego oraz dzięki współpracy Mławskiej Hali Sportowej i Międzynarodowego Komitetu Warcabowego Niepełnosprawnych.