Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Próbowali kraść „na policjanta". Senior stracił 50 tys. zł

2019-07-10 13:00:00 (ost. akt: 2019-07-10 10:40:13)

Podziel się:

W poniedziałek (8 lipca), na terenie Mławy doszło do pięciu usiłowań oszustwa metodą „na policjanta”. Niestety w szóstym, zgłoszonym przypadku sprawcy udało się wyłudzić pieniądze.

Nieznani sprawcy dzwoniąc na telefon stacjonarny i podając się za policjanta, prokuratora, usiłowali wyłudzić pieniądze zgromadzone na koncie mławian w wieku 67 – 79 lat. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli, ze względu na postawę zgłaszających.
Natomiast w jednym przypadku, sprawca dzwoniąc na telefon komórkowy i podając się za policjanta KPP Mława i Prokuratora Okręgowego w Mławie, wyłudził pieniądze zgromadzone na koncie 74 – letniego mężczyzny.
- Jak wynika z ustaleń sprawcy wprowadzili w błąd seniora, mówiąc, że dane jego rachunku bankowego zostały przejęte i konieczne jest przelanie wszystkich posiadanych na nim środków na podany przez nich rachunek bankowy, który miał być rachunkiem policji celem ich zabezpieczenia przed kradzieżą. Senior przekazał oszustom swoje oszczędności w kwocie około 50 tys. zł - mówi Aneta Prusik z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Mławie.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB