Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Alarm bombowy na Osiedlu Młodych

2019-07-08 14:02:03 (ost. akt: 2019-07-08 14:22:22)

Podziel się:

Kilkanaście minut temu strażacy otrzymali zgłoszenie o podłożonym ładunku wybuchowym na Osiedlu Młodych w Mławie.

Zgłoszenia dokonało 13 - letnie dziecko twierdząc, że jest samo w domu. Na miejsce niezwłocznie udały się 2 zastępy PSP Mława i OSP Szydłowo. Okazało się, że był to fałszywy alarm.

Przypominamy, że w zeszłym tygodniu straż także otrzymała podobne zgłoszenie. Mężczyzna zgłosił na numer alarmowy, że posiada w swoim mieszkaniu bombę. Dwa zastępy PSP Mława niezwłocznie udały się pod wskazany adres, czyli na ul. H. Sienkiewicza. Kierujący działaniem ratowniczym przekazał, że policja weszła do mieszkania i przejęła osobę.

O odpowiedzialności za fałszywe zgłoszenia stanowi artykuł 224a kodeksu karnego, zgodnie z którym każdemu "kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Należy dodać, że nie trzeba być osobą pełnoletnią, aby odpowiadać za fałszywy telefon o bombie. Za takie przestępstwo można sądzić i karać już osoby od 15. roku życia.
IP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja #2758969 | 37.47.*.* 8 lip 2019 14:52

    Czyli te dziecko mialo 13 lat... Wiec nie ma odpowiedzialności?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz