Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Pocztówkowe szaleństwo

2019-06-21 12:00:10 (ost. akt: 2019-06-21 10:28:06)

Podziel się:

Karta pocztowa w galerii gości bardzo rzadko i dlatego z wielką przyjemnością zapraszamy na otwarcie wystawy pt. Piękno Polski i świata na pocztówkach ze zbiorów Krystyny Milczarek, która odbędzie się w piątek 21 czerwca 2019r. o godz. 1800 w siedzibie galerii, mieszczącej się w Centrum Medycznym w Mławie przy ul. Żwirki 26.

Z bardzo bogatego zbioru P. Krystyny liczącej ponad 3000 pocztówek prezentujemy 500 podzielone na kilka bloków tematycznych. Miedzy innymi z polskich gór, z nad morza, Warmii i Mazur, małych i dużych miast, urokliwych uzdrowisk czy związane z architekturą sakralną, zamkami, pałacami oraz z szeroką pojętą przyrodą i krajobrazami. I te zagraniczne ze wszystkich kontynentów świata o różnej tematyce, które możemy oglądać w gablotach na pół piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie.

Krystyna Milczarek – z zawodu nauczycielka. Przez wiele lat mieszkała w Żyrardowie, obecnie od 19 lat mieszka w Przasnyszu. Jej życiowymi pasjami jest pisanie wierszy i kolekcjonowanie od lat 70-tych kart pocztowych. Przez ostatnie ponad 20 lat jeździła do sanatorium i na wycieczki, gdzie mogła poznać uroki danej miejscowości lub regionu. Jest dumna że mogła tyle zwiedzić pięknych miejsc w całej Polsce. Najbardziej lubi pocztówki przyrodnicze, pokazujące polską florę i faunę oraz mazowiecką architekturę i krajobrazy. Nie stroni także od zbierania pocztówek z różnych polskich świąt (Boże Narodzenie, Nowy Rok, Wielkanoc itp.). Oprócz kupowania kart wymienia się ze znajomymi, lub otrzymuje od nich pocztą, z różnych miejsc np. z wakacyjnych wojaży. Jej zbiory były pokazywane w Przasnyszu, Mławie i na Północnym Mazowszu.

W pierwszej części wernisażu będzie można więcej dowiedzieć się o niej, o jej pasjach. W drugiej zaś posłuchać koncertu muzyki i poezji w wykonaniu zespołu Jacka Mianowskiego oraz najciekawszych wierszy autorstwa P. Krystyny recytowanych przez nią i jej przyjaciół z Przasnysza. Nie zabraknie także konkursów, słodkiego poczęstunku i lampki szampana.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godz. otwarcia przychodni do 20 lipca br.

Zapraszam serdecznie miłośników pocztówek i poezji. Tu warto się pokazać.
Janusz Dębski-opiekun Galerii „13”Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB