Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Uczniowie wzięli udział w akcji „Sadzimy las"

2019-06-08 12:00:00 (ost. akt: 2019-06-07 10:14:09)

Podziel się:

W kwietniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 wzięli udział we wspólnym sadzeniu lasu mławskiego z leśniczymi Nadleśnictwa Dwukoły. W tym roku oprócz sadzenia lasu mającego na celu jego odnowienie było upamiętnienie 80 rocznicy ,,Bitwy Mławskiej”.

Część oficjalna rozpoczęła się na terenie lasu mławskiego. Po wysłuchaniu krótkiego instruktarzu z zasad sadzenia drzew uczniowie pod opieką wyznaczonego leśnika udali się na teren odnawiania lasu. Uczniowie dobrani w pary samodzielnie sadzili młode drzewka - sadzonki dębu szypułkowego. Następnie wszyscy uczestnicy akcji udali się na wyznaczony fragment lasu, na którym zostały przygotowane miejsca na posadzenie 80 sadzonek dębów.

Dla uczniów to doskonała lekcja poznania pracy leśnika, możliwość poznania jak powstaje las, który znajduje się w blisko naszego miejsca zamieszkania oraz rekreacja na świeżym powietrzu w towarzystwie rówieśników. Po zakończeniu akcji wszyscy uczestnicy wzięli udział w odsłonięciu pamiątkowej tablicy. Następnie spacerkiem przez las przeszli się do szkółki leśnej w Krajewie, gdzie odbyło się wręczenie certyfikatów oraz wspólny posiłek. Każdy uczestnik akcji otrzymał drzewko do posadzenia w wybranym miejscu tak, aby mógł się nim opiekować. Podczas tej bezcennej lekcji ekologii wszyscy uświadomili sobie, że życie przemija, a świat przyrody jest trwały, niezmienny.
(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB