Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych są Mazowieckie Media Sp. z o. o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

Czwartek, 3 kwietnia 2025. Imieniny Pankracego, Renaty, Ryszarda

Koncert Filharmonii Narodowej „Tryptyk Polski"

2019-05-17 08:30:00 (ost. akt: 2019-05-16 14:14:55)

Podziel się:

W środę, 29 maja 2019 r. o godz. 18.00 odbędzie się kolejny koncert Filharmonii Narodowej pn. „Tryptyk Polski". W programie pojawią się największe dzieła z repertuaru polskich mistrzów klasyki XIX i XX wieku oraz jazzujące kompozycje Jerzego Derfla i Krzesimira Dębskiego, a także utwory artystów związanych z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Podczas koncertu zebrani będą mieli okazję posłuchać utworów rodzimych kompozytorów m.in. Karola Szymanowskiego, Ludomira Różyckiego, Grażyny Bacewicz, Andrzeja Panufnika czy Witolda Lutosławskiego.

Muzyczną prezentację uzupełni opowieść o minionym stuleciu: odbudowie państwowości, kulturze muzycznej okresu międzywojnia, losach artystów w czasach okupacji niemieckiej oraz rozwoju polskiej muzyki w ciągu ostatniego stulecia. Będzie to dziewiąty i zarazem przedostatni koncert w tym sezonie, dlatego już dziś zapraszamy na czerwcowe spotkanie, podczas którego usłyszymy najsławniejsze jazzowe standardy.
(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB