środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Zmiany wśród proboszczów w powiecie mławskim. Na emeryturę odchodzi ks. dr Ryszard Kamiński

2019-05-16 11:00:57 (ost. akt: 2019-05-16 09:43:49)

Podziel się:

W parafiach na terenie powiatu mławskiego szykują się spore zmiany. 30 czerwca na emeryturę odchodzi ks. dr Ryszard Kamiński, który pełni funkcję proboszcza parafii pw. Św. Stanisława BM w Mławie. Zastąpi go ks. kan. mgr Sławomir Krasiński, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Wieczfni Kościelnej.

Na tym jednak nie kończą się zmiany w naszym powiecie.
Dwóch księży zostało mianowanych do pełnienia posługi kapłańskiej w innych parafiach. Proboszcz parafii pw. św. Leonarda w Grzebsku - ks. kan. mgr Krzysztof Dziadak będzie pełnił tę funkcję w parafii pw. Wszystkich Świętych w Karniewie.

Z kolei ks. kan. mgr Tadeusz Jabłoński, dotychczasowy proboszcz parafii pw. bł. ks. J. Popiełuszki w Nunie, został mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława BM w Wieczfni Kościelnej.

Dwóch księży uzyskało także nową funkcję administratora. W parafii pw. św. Leonarda w Grzebsku zostanie nim ks. mgr Jarosław Wojciech Borek, wikariusz parafii pw. Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu.
Ponadto administratorami zostali także dwaj wikariusze: ks. mgr Marek Grzeszczak z parafii pw. św. Wojciecha w Szreńsku będzie administratorem parafii pw. św. Leonarda w Chociszewie, a ks. mgr Adam Milewski z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Dzierzgowie administratorem parafii pw. św. Zygmunta w Królewie.

W środę, 29 maja Biskup Płocki i Biskup Pomocniczy spotkają się w Kurii Diecezjalnej w Płocku z kapłanami przechodzącymi na emeryturę, a także z nowymi proboszczami i administratorami. Wówczas nastąpią oficjalne podziękowania za pełnienie posługi kapłańskiej oraz wręczenie nominacji.
(IP)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. parafianka #2733184 | 37.47.*.* 16 maj 2019 14:31

    gratuluje ksieze Marku zycze wszystkiego dobredo buvv

    ! - + odpowiedz na ten komentarz