Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Zwierzęta w „13”

2019-05-15 18:00:39 (ost. akt: 2019-05-15 10:19:40)

Podziel się:

Kolejną zaplanowaną wystawą w Galerii 13 jest wystawa prac plastycznych Zofii Łukasik pt. Mój zwierzyniec. Uroczysty wernisaż odbędzie się w piątek 17 maja 2019r. o godz.18.00 w siedzibie galerii w Centrum Medycznym w Mławie ul. Żwirki 26.

Jak sam tytuł wskazuje - Mój zwierzyniec - prace prezentowane w galerii są ściśle związane ze światem przyrody. Możemy tu obejrzeć portrety polskich, rodzimych zwierząt, w tym ulubione przez autorkę psy i koty. Wystawa tworzy spójną całość, a prace przyciągają uwagę kolorami, kompozycją i różnymi technikami wykonania.

Zofia Łukasik urodziła się 1.12.2003r. w Mławie. Jej talent plastyczny został zauważony już w przedszkolu, kiedy to wygrała międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Moja ojczyzna”. Od 7 roku życia uczęszcza na zajęcia pod okiem P. Anny Pietruś-Bral, gdzie kształci swoje umiejętności w kierunku profesjonalnym.

Osiągniecia Zosi:
- II miejsce IX międzyszkolnym konkursie plastycznym „Ja moja rodzina, moje miasto”.
- I miejsce w XIX wojewódzkim konkursie plastycznym „Bohaterowie książek Haliny Rudnickiej”.
- I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Wiosenka Radosna Panienka”.
- II miejsce w kategorii szkoła podstawowa w XVIII ogólnopolskim festiwalu twórczości religijnej.

Poza plastyką interesuje się przyrodą. Uwielbia szkolny przedmiot biologię. Szczególnie dużo czasu poświęca faunie, czytając wiele książek dotyczących świata zwierząt. Zosia lubi psy, rozpoznaje rasy psów, zachowania danej rasy i do czego ta rasa jest stworzona. Od tego roku zamierza być wolontariuszką w schronisku „Nadzieja” w Napierkach. Choć sama nie ma psa, chętnie bierze udział w wystawach psów. Każdą wolną chwile poświęca także podróżom, zwiedzając na szlakach polskie góry. Swoją przyszłość zamierza związać z architekturą i chce zostać projektantem wnętrz.

W czasie spotkania będzie można dowiedzieć się więcej o życiu i twórczości młodej malarki. O oprawę muzyczną zadba akordeonista Kondrat Kuskowski. Będzie także chwila z poezją oraz konkurs i słodki poczęstunek.
Wystawę można oglądać do 15 czerwca br. od poniedziałku do soboty w godzinach pracy przychodni.
(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB