Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Wizyta premiera Morawieckiego w Mławie

2019-05-13 09:13:43 (ost. akt: 2019-05-13 10:41:54)

Podziel się:

W sobotę, 11 maja premier Mateusz Morawiecki przybył do Mławy. Wziął udział w targach „Nasze smaki", gdzie przedsiębiorcy prezentowali regionalne produkty. Mieszkańcy Mławy przywitali premiera gromkimi oklaskami i usłyszeli od niego zapewnienie: „Nam leży na sercu dobro Mławy i takich miejscowości jak Mława”.

Premier przyjechał do naszego miasta z ponad godzinnym opóźnieniem. Wszyscy z niecierpliwością czekali na jego przybycie, a gdy dotarł na miejsce przywitali go gromkimi brawami. Na teren ogrodzonego placu pod estradą miało szansę wejść jedynie 400 osób. Pozostali musieli zostać w parku i z daleka obserwować przebieg wydarzeń.

Na początku premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie oficjalnie przywitali go: starosta Jerzy Rakowski i wiceburmistrz Janina Budzichowska. Niestety sam burmistrz Sławomir Kowalewski nie mógł pojawić się na spotkaniu.

Podczas swojego przemówienia premier wykazał się znajomością historii naszego miasta. Zadeklarował, że leży mu na sercu dobro Mławy oraz miejscowości takich jak Mława. Ponadto zachęcał do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Szef rządu opowiedział zebranym także o działaniach rządu m.in. o wprowadzanych zmianach prawa ws. rolniczego handlu detalicznego, czy też przywracaniu posterunków policji i placówek pocztowych.

Na koniec premier zwiedzał stoiska z produktami regionalnymi oraz rozmawiał z mieszkańcami Mławy.
(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB