Wtorek, 31 marca 2020. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii

Kolarski mistrz Polski Cezary Zamana zawita w Mławie

2019-04-08 17:00:27 (ost. akt: 2019-04-08 12:01:53)

Podziel się:

Już za tydzień do Mławy zawita kolarski mistrz Polski Cezary Zamana, aby zorganizować tutaj swój maraton rowerowy dla amatorów. Dla dzieci czekają darmowe zawody z Rybką MiniMini, na początkujących bardziej przyrodnicze i mniej techniczne trasy, a na najbardziej wprawionych – twarda przeprawa na najdłuższych dystansach. Podczas Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Mławie świetnie bawić się będą całe rodziny.

O dobre samopoczucie zadba kolarski mistrz Polski i triumfator Tour de Pologne – Cezary Zamana, który już od piętnastu lat angażuje Polaków do jazdy na rowerze. Teraz dzięki dobrej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Mława swoje zaproszenie kieruje do mieszkańców Mławy i okolic, organizując tutaj 14 kwietnia maraton MTB.

Trasy pełne niespodzianek
Jak przystało na dyrektora sportowego całej imprezy, Cezary Zamana osobiście dogląda wszystkich szczegółów. Przez kilka dni jeździł z mławianinem Bartkiem Grędzinskim, czołowym polskim zawodnikiem w maratonach MTB po okolicznych lasach, wynajdując najciekawsze warianty tras. Zadanie nie było łatwe, bo trzeba było przygotować aż cztery zróżnicowane pod kątem długości i stopnia trudności dystanse. Efektem poświęcenia kolarskiego mistrza Polski jest młodzieżowa trasa Hobby (6 kilometrów), rekreacyjna i bardzo ciekawa przyrodniczo trasa dla początkujących Fit (20 kilometrów), prowadząca nad jeziorko w pobliżu miejscowości Krajewo oraz dwa najbardziej wymagające, ale przez to i najciekawsze wyzwania: ½ Pro (43 kilometrów) oraz Pro (60 kilometrów). Na tych dwóch ostatnich czekają pionowe zbocza nad Zalewem Ruda i 3-kilometrowy bardzo trudny odcinek specjalny Continental. Zawodnik, który pokona go najszybciej, otrzyma bon o wartości 100 zł na zakupy dętek i produktów Continental.
„Jestem przekonany, że nawet mieszkańcy Mławy będą zaskoczeni przyszykowanymi przez nas ścieżkami i niejeden z nich odkryje, jak wiele do zaoferowania rowerzystom mają tutejsze lasy. Takie perełki udało się wypatrzeć także dzięki życzliwości ze strony Nadleśnictwa Dwukoły” – zapewnia Cezary Zamana.

Rybka czeka na przedszkolaków
Wraz z nim, do Mławy przyjeżdża znana wszystkim z telewizji Rybka MiniMini. W niedzielę zorganizuje ona darmowe zawody dla dzieci do 6. roku życia. Każdy przedszkolak biorący udział w tych rodzinnych wyścigach otrzyma pamiątkowy dyplom i będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z bajkową postacią. Dzieci będą ścigać się w kategoriach wiekowych, a o gorącą atmosferę i emocje wśród kibicujących zadba komentator. Uwaga – wszyscy startujący muszą mieć kaski. W razie potrzeby będzie je można wypożyczyć w Biurze Zawodów.

Peleton nagród
O motywację do jak najlepszego wyniku podczas niedzielnego maratonu zadbali partnerzy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Przygotowali oni wiele nagród i upominków, które czekać będą na zawodniczki i zawodników. Młodzież jeżdżąca na dystansie Hobby powalczy o niespodzianki od GO Sport oraz od Bokserska Autoserwis. Vouchery na usługi motoryzacyjne ufundowała firma Alltop Auto. Bardzo atrakcyjnie zapowiada się także nagroda w postaci pobytu w Hotelu Podium w Wiśle oraz w kriokomorze Cryospace. Częścią nagrody są także badania wydolnościowe oraz wizyta w kriokomorze. Bony zakupowe przygotował także Continental, będący oficjalnym sponsorem cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Firma Inter Pack ufundowała jeden ze swoich flagowych uchwytów – Lotos, z którym do domu wróci jeden z zawodników.
„W niedzielę razem z władzami Mławy i przedstawicielami MOSIRu z wielką przyjemnością wręczę także blisko pięćdziesiąt medali zwycięzcom wszystkich kategorii wiekowych na każdym dystansie” – zapowiada Cezary Zamana. „Uruchomimy też specjalną klasyfikację na Najlepszego Mieszkańca Mławy. To nasz ukłon dla lokalnej społeczności i podziękowanie dla Urzędu Miasta Mława za życzliwe wsparcie przy organizacji maratonu” – podkreśla dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Zaplecze na mistrzowskim poziomie
Jak przystało na zawodowca, Cezary Zamana doskonale wie, jak powinno wyglądać profesjonalne zaplecze maratonu MTB. „Stadion MOSIR daje fantastyczne możliwości przygotowania takiej imprezy” – cieszy się Cezary Zamana. W sobotę, dzień przed zawodami na oficjalnym fan page’u zawodów (fb.com/mazoviamtb/) ogłoszone zostanie najlepsze ciśnienie do opon. W niedzielę, w miasteczku rowerowym przy ul. Kopernika 38 w namiocie Continental będzie można dopompować opony do odpowiednich wartości. Ze wsparcia Continental będzie można także skorzystać na trasie: na każdym bufecie dostępne będą dętki tej firmy oraz stacjonarne pompki, umożliwiające szybkie usunięcie kapcia.
Doraźny i darmowy serwis rowerowy świadczyć będzie w miasteczku rowerowym zespół specjalistów AJs Fenwicks, pomagając w regulacji przerzutek czy naciągu linek.
O nawodnienie zawodników zadba tytularny sponsor cyklu – Cisowianka. Tej orzeźwiającej i zdrowej wody starczy dla każdego. Każdy zawodnik będzie mógł także posilić się: na trasie rozstawione będą bufety z żelami, owocami i izotonikami, a po powrocie w miasteczku czekać będzie ciepłe regeneracyjne danie oraz owoce i ciasta.

Zawody na niedzielny maraton już trwają. Wszelkie informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Organizatora www.mazovia.zamanagroup.pl.

CEZARY ZAMANA
Jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy, który w historii polskiego sportu zapisał się wytrwałością, śmiałą i odważną jazdą oraz wielkim hartem ducha, pozwalającym mu triumfować w walce o najcenniejsze tytuły.
Spośród wielu zwycięstw Cezarego Zamany, wymienić należy te najważniejsze: triumf na etapie Criterium du Dauphine Libere (1993), pierwsze miejsce w klasyfikacji Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005), a także indywidualne Mistrzostwo Polski w kolarstwie (1999) i pierwsze miejsce w Tour de Pologne (2003).
Po zakończeniu zawodowej kariery Cezary Zamana nie zerwał z rowerem. Zaczął dzielić się swoją pasją z innymi, skutecznie upowszechniając kolarstwo górskie oraz szosowe poprzez organizację cyklów maratonów MTB i wyścigów kolarskich.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON
Stworzony przez Cezarego Zamanę cykl maratonów MTB przeznaczony dla wszystkich poszukujących sportowych emocji na najwyższym poziomie. Starannie dobrane lokalizacje na terenie całej Polski, świetnie zaprojektowane trasy na czterech dystansach (Hobby, Fit, ½ Pro i Pro) oraz darmowe wyścigi dla przedszkolaków czynią z każdego maratonu Mazovii wyśmienitą imprezę dla całej rodziny. Do jazdy w peletonie Cezarego Zamany zachęcają także atrakcyjne nagrody oraz fantastyczna atmosfera panująca w rowerowym miasteczku Mazovii.

MŁAWA CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Miasteczko rowerowe: ulica M. Kopernika 38

Sobota 13 kwietnia
15.00-17.00 - zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela 14 kwietnia
8.00-10.00 - zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Hobby
9.30-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Fit
10:00-11.30 - zapisy w Biurze zawodów dla dystansów ½Pro i Pro
10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.30 - start dystansu Hobby
11.00 - odbiór nagród z konkursów organizowanych na Facebooku cyklu
11.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
11.40 - start dystansu Fit
11.50 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
12.00 - start dystansów ½Pro i Pro
12.10 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników z dystansu Hobby)
13.15 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
14.15 - dekoracja dystansu ½Pro i klasyfikacji mieszkańców
15.15 - dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników dystansów Fit, ½Pro, Pro)
16.00 - zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Program zawodów MiniMini + Mazovia
10.00-12.00 - zapisy w biurze zawodów
12.05 - odprawa techniczna
12.10 - start zawodów według kategorii
13.00 - wręczanie upominków dzieciom na podium
12.30-13.30 - odbiór dyplomów pamiątkowych w biurze zawodów

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania22 #2737764 | 93.105.*.* 24 maj 2019 19:09

    www.czatkobiet.pl - wchodzisz i ruchasz jeszcze dzisiaj bez zobowiązań. UMÓW SIĘ NA SEX JEBANKO www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl - wchodzisz i ruchasz jeszcze dzisiaj bez zobowiązań. UMÓW SIĘ NA SEX JEBANKO www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl - wchodzisz i ruchasz jeszcze dzisiaj bez zobowiązań. UMÓW SIĘ NA SEX JEBANKO www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl - wchodzisz i ruchasz jeszcze dzisiaj bez zobowiązań. UMÓW SIĘ NA SEX JEBANKO www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl - wchodzisz i ruchasz jeszcze dzisiaj bez zobowiązań. UMÓW SIĘ NA SEX JEBANKO www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl - wchodzisz i ruchasz jeszcze dzisiaj bez zobowiązań. UMÓW SIĘ NA SEX JEBANKO www.czatkobiet.pl

    ! - + odpowiedz na ten komentarz