Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Podsumowanie międzyszkolnego konkursu literackiego w SP 7

2019-03-28 17:00:31 (ost. akt: 2019-03-28 14:46:37)

Podziel się:

25 marca w Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie odbyło się uroczyste podsumowanie międzyszkolnego konkursu literackiego, którego motywem przewodnim było hasło: „Kochaj świat, kochaj życie!”. W zmaganiach wzięły udział mławskie szkoły podstawowe.

Konkurs został zorganizowany z myślą o uczniach klas ósmych, bowiem to oni zasiądą wkrótce do ważnego w ich życiu egzaminu ósmoklasisty. Konkurs wymagał znajomości lektur, wykazania się umiejętnością pisania prac w różnych formach wypowiedzi np. rozprawki, listu otwartego, opowiadania twórczego, a zatem był dobrą okazją, aby powtórzyć wiedzę tuż przed egzaminem.

Po uroczystym powitaniu gości przez organizatorów, Pani dyrektor Beata Białczak, została poproszona o wręczenie dyplomów i nagród wyróżnionym w konkursie uczniom. Wszystkie teksty były piękne, dlatego wybór tych najlepszych nie był łatwy.

Niemniej udało się wyłonić laureatów i komisja konkursowa, w składzie: p. Joanna Kowalska i p. Jolanta Bartczak, postanowiły przyznać:
I miejsce – Sylwia Rząp Szkoła Podstawowa nr 1
Kinga Kamińska Szkoła Podstawowa nr 4
II miejsce - Szymon Gorlewski Szkoła Podstawowa nr 4
Emilia Graczyk Szkoła Podstawowa nr 1
III miejsce– Kamil Bardoński Szkoła Podstawowa nr 1
Julia Niedziela Szkoła Podstawowa nr 7
I wyróżnienie Aleksandra Nowacka Szkoła Podstawowa nr 1
II wyróżnienie Miklaszewska Szkoła Podstawowa nr 7
III wyróżnienie Daria Smolińska Szkoła Podstawowa nr 1
IV wyróżnienie Siwko Szkoła Podstawowa nr 6

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Kolejnym punktem uroczystości był montaż słowno – muzyczny ,,Kochaj świat, kochaj życie!” , który pod kierunkiem pani Joanny Kowalskiej wykonali uczniowie klas siódmych naszej szkoły. Występ podobał się publiczności, więc nagrodą za trud były duże brawa, a później słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości, który upłynął w miłej, wiosennej atmosferze.
(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB