Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Podsumowanie Działań „Pasy”

2019-03-15 15:00:58 (ost. akt: 2019-03-15 09:56:56)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

W czwartek, 14 marca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mławie przeprowadzili akcję pod nazwą „Pasy”. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy i pasażerowie zapinają pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

W trakcie akcji „Pasy” policjanci skontrolowali 51 pojazdów. Okazało się, że aż 26 kierowców i 10 pasażerów poruszało się samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W jednym z pojazdów nieprawidłowo było przewożone dziecko – brak fotelika lub innego urządzenia przytrzymującego dla dzieci. Osoby za popełnione wykroczenia były pouczane lub karane mandatem. Przede wszystkim jednak funkcjonariusze wyjaśniali użytkownikom dróg, jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.
Działania policyjne „Pasy” odbywają się cyklicznie i mają na celu nie tylko dyscyplinowanie kierowców za łamanie przepisów prawa. Ich głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów.
(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB