Poniedziałek, 23 września 2019. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Nasza wizyta w Szkole Podstawowej nr 7

2019-03-14 14:07:01 (ost. akt: 2019-03-14 16:52:09)
Uczniowie ze SP7 poznali tajniki dziennikarstwa

Uczniowie ze SP7 poznali tajniki dziennikarstwa

Podziel się:

Dzisiaj, 14 marca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie spotkali z Szymonem Wyrostkiem, który opowiedział im o zawodzie dziennikarza.

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 7 starają się o to, aby ich uczniowie zdobywali wiedzę z różnych źródeł. Z tego względu zaprosili naszego dziennikarza Szymona Wyrostka, aby opowiedział im o tajnikach dziennikarstwa i przekazał wiedzę, którą zdobył przez wiele lat pracy w tym zawodzie.
Na początku uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądają wszystkie etapy tworzenia gazety. Pan Szymon wytłumaczył im podstawowe pojęcia oraz wspomniał o zasadzie dwóch stron. Opowiedział także, że jesteśmy gazetą lokalną, co oznacza, że najbardziej interesują nas wydarzenia i problemy mieszkańców naszego powiatu. Dodatkowo zaznaczył, że w dzisiejszych czasach istotną rolę odgrywają także media społecznościowe oraz szybkość przekazania informacji. Lekcja dziennikarstwa przebiegła w przyjemnej atmosferze, a nasz dziennikarz odpowiedział uczniom na wszystkie nurtujące ich pytania.
(NT)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB