Poniedziałek, 23 września 2019. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Uczniowie mławskiej SP7 wyróżnieni na XVII Gali Sportu

2019-03-11 18:00:05 (ost. akt: 2019-03-11 15:26:04)
Uczniowie SP7 w Mławie zostali wyróżnieni na Gali Sportu

Uczniowie SP7 w Mławie zostali wyróżnieni na Gali Sportu

Podziel się:

Kornelia Balcerzak i Kacper Marciniak, uczniowie klasy 8 ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, są wybitnymi sportowcami, którzy niedawno zostali wyróżnieni podczas XVII Gali Sportu.

Kornelia opowiada jak zaczęła się jej sportowa droga: „Moja przygoda z piłką ręczną zaczęła się w piątej klasie. Za namową koleżanki zaczęłam uczęszczać na zajęcia dodatkowe odbywające się w mojej szkole. Spodobało mi się od razu i chciałam dalej grać i trenować. Dowiedziałam się wtedy, że w Mławie jest drużyna piłki ręcznej i na hali sportowej odbywają się treningi. Razem z koleżankami postanowiłyśmy w nich uczestniczyć. Na początku była to dla mnie tylko zabawa, chciałam jakoś wypełnić wolny czas. Kilka razy miałam chwile zwątpienia, chciałam zrezygnować, odpuścić sobie wszystko, ale nie potrafiłam tego zostawić.

Granie z innymi drużynami okazało się wielką frajdą. Poznawałam inne dziewczyny, które tak jak ja miały zapał do gry. Ta radość w drużynie kiedy wygrywa się mecz lub wychodzi jakieś niezwykle trudne zagranie jest po prostu nie do opisania. Jednak dopiero w tym roku, gdy trener zaproponował mi wyjazd na testy sprawnościowe do kadry Mazowsza, zaczęłam traktować to poważniej.

Na początku nie byłam do tego przekonana i sądziłam, że to nie dla mnie. Jednak trener uważał inaczej i przekonał mnie abym spróbowała. Trenowałam częściej by wypaść w testach jak najlepiej, rodzina i znajomi bardzo mnie w tym czasie wspierali. Ciężka praca przyniosła efekty i przeszłam testy z pozytywnym wynikiem. Teraz jestem już po kilku turniejach razem z kadrą i przygotowujemy się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Moje plany na przyszłość... Chciałabym aby sport w moim życiu nadal odgrywał ważną rolę i mam nadzieję, że będę miała jeszcze wiele okazji, aby rozwijać swoją pasję.”

Kacper Marciniak o początkach swojej pasji opowiada tak: „Swoją przygodę z teakwondo i kickboxinngiem zacząłem, gdyż namówił mnie do tego kolega. Chcieliśmy wspólnie, a przede wszystkim aktywnie spędzać wolny czas. Bardzo mi to jednak przypadło do gustu. Zacząłem chodzić regularnie na treningi, a od pół roku zwiększyłem ich intensywność do 4 w tygodniu. Często jeżdżę na zawody, gdzie mam możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Osoby, które uczestniczą w takich zawodach uodparniają się i nie są tak podatni na stres, a po wygranej walce czy zdobytym medalu czuję wielką ulgę i wiarę w to, że mogę góry przenosić”.
(IP)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB