Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

6 osób zatrzymanych. Policja zabezpieczyła narkotyki i kontrabandę

2019-03-07 13:35:59 (ost. akt: 2019-03-07 13:46:55)
Policja zatrzymała aż 6 osób, w tym jedną poszukiwaną listem gończym

Policja zatrzymała aż 6 osób, w tym jedną poszukiwaną listem gończym

Podziel się:

Kilogram metaamfetaminy, 69 tys. sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej i zatrzymanie 6 osób - to efekt współpracy współpracy policjantów z Wydziału Kryminalnego mławskiej komendy i funkcjonariuszy z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu, pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Mławie.

Przez kilka ostatnich miesięcy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mławie, pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Mławie, rozpracowywali grupę, która wprowadzała do obrotu narkotyki oraz papierosy bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Według ustaleń funkcjonariuszy procederem zajmowało się kilku mężczyzn, a narkotyki mieli przetrzymywać w różnych miejscach.

Obrót narkotykami oraz wyrobami tytoniowymi stał się dla nich głównym źródłem dochodu. Pod koniec ubiegłego roku mławscy kryminalni zatrzymali 33-latka podejrzanego o posiadanie ponad 3 kg marihuany o czarnorynkowej wartości kilkuset tysięcy złotych.

- Kilka dni temu mławscy funkcjonariusze wspólnie z policjantami Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu, na terenie powiatu nidzickiego, zatrzymali 28-letniego mieszkańca Mławy poszukiwanego listem gończym - wyjaśnia Aneta Prusik z zespołu prasowego KPP w Mławie.

W trakcie zatrzymania „operacyjni” ujawnili ponad 69 tys. sztuk papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej oraz linię do pakowania i foliowania papierosów w nieoryginalne opakowania. W toku dalszych działań, na terenie Mławy, policjanci zabezpieczyli ponad kilogram metaamfetaminy.

Od listopada policjanci zatrzymali do sprawy 6 osób. W ramach śledztwa zastosowano trzy tymczasowe areszty oraz trzy dozory policyjne. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratory Rejonowej w Mławie.

(IP)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tg #2698067 | 5.172.*.* 15 mar 2019 11:43

    Pruje sie jakis huj

    ! - + odpowiedz na ten komentarz