Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Dojedźmy bezpiecznie do celu

2019-01-08 14:23:48 (ost. akt: 2019-01-08 14:40:10)
Bezpiecznie do celu

Bezpiecznie do celu

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Ferie zbliżają się wielkimi krokami. Policjanci podejmują w tym okresie szczególne działania zapewniające dzieciom bezpieczeństwo na drodze. Dlatego też zaplanowali projekt o nazwie: „Dojedźmy bezpiecznie do celu”.

W ramach programu funkcjonariusze policji przeprowadzą działania informacyjno - edukacyjne dedykowane szczególnie pasażerom oraz kierowcom, którzy będą uczestnikami zimowych wycieczek. Policjanci planują zrealizować je w sposób dwutorowy. Po pierwsze, mają zamiar spotkać się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Celem tych spotkań jest przekazanie najistotniejszych zasad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Poza tym, policjanci chcą dotrzeć do kierowców za pomocą mediów społecznościowych, radia i telewizji z apelem o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Ponadto, funkcjonariusze przeprowadzą kontrole na terenie powiatu ciechanowskiego.
Podczas ferii zimowych rodziny postanawiają spędzić ze sobą więcej czasu. Z tego względu decydują się na wyjazdy do miejscowości turystycznych. Warto wówczas zadbać nie tylko o rozrywki, ale także o bezpieczeństwo w trakcie podróży. Właśnie dlatego powstał projekt „Dojedźmy bezpiecznie do celu”. Jego zadaniem jest zmniejszenie zagrożeń na drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na przestrzeganie prędkości pojazdów, prawidłowe wyprzedzanie, trzeźwość kierowców oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Poza tymi aspektami równie istotny jest także stan psychofizyczny kierowców. Nigdy nie należy wsiadać do auta czując zmęczenie i brak koncentracji.
Kierujący pojazdami powinni pamiętać, że nie są sami na drodze. Lekceważenie przepisów i brak wyobraźni prowadzi do wypadków drogowych, dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB