Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Piąte zwycięstwo KS Zawkrza

2018-12-14 14:14:00 (ost. akt: 2018-12-14 14:13:49)

Siatkówka /// Kolejne zwycięstwo zanotowali siatkarze Zawkrza, tym razem na własnym boisku pokonali ostatnią drużynę III ligi Radmot Jedlińsk. Podopieczni Szymona Zejera wygrali w czterech setach. Juniorzy Zawkrza odnieśli dwa zwycięstwa.

Zawkrze Mława- SPS Radmot Jedliński 3:1 (23, 18,-21, 18)
Zespół Zawkrza w sobotnim meczu zainkasował trzy punkty. Mimo wygranej mamy niedosyt, gra naszego zespołu nie wyglądała najlepiej. Pierwszy set bardzo wyrównany, dopiero od stanu po 16 zaczęliśmy grać trochę lepiej. Wygraliśmy seta do 23. W drugim było podobnie, nawet zmiany dokonane przez trenera nie wpłynęły mobilizująco na zespół. Za Góralskiego wszedł Paluszkiewicz. W końcówce seta pojawili się Szafraniec i Kaliszewski. Wygrywamy seta do 18. W trzecim za Wiśniewskiego wszedł Drajer. Zespół nadal grał poniżej swoich możliwości, szczególnie słabo spisywał się na przyjęciu i w obronie. Przegrywamy seta do 21. W czwartym przebudzenie w zespole, lepiej zafunkcjonowało przyjęcie, lepsza gra skrzydłami. Wygrywamy seta do 18. Najwięcej punktów zdobył Radek Rochna- 16, po 12 Kacper Wiśniewski i Mateusz Paluszkiewicz, 11- Robert Rybka.
Zespół Zawkrza awansował na czwarte miejsce.
W sobotę 15 grudnia o godz. 18.30 w Hali I LO zagrają z SPS GOSiR Mrozy.
Zawkrze: Rochna, Bober, Paweł Domżalski, Góralski, Gruźlewski (L), Rybka, Wiśniewski, Paluszkiewicz, Szafraniec, Kaliszewski, Drajer.

II Liga Wojewódzka juniorów
Juniorzy Zawkrza po dobrym meczu zwyciężyli z drużyną Astoria Piaseczno. W każdym elemencie zawodnicy zagrali równo i to z pewnością było receptą na zwycięstwo w tym meczu. W drugim meczu otrzymali punkty za darmo, nie dojechał zespół Iskry Warszawa.
Zawkrze Mława- Astoria Piaseczno 3:0 (22, 17. 21)

Mławska Liga Futsalu- 2 kolejka
W 2 kolejce Mławskiej Ligi Futsalu doszło ciekawych rozstrzygnięć. Tylko w pierwszym meczu gładko EASY NET odprawił zespół Light Team. W kolejnym meczu Joker prowadził 2:0 po bramkach Karola Roniewicza i Jarosława Krystkiewicza. Zespół Kępy walczył ambitnie do końcowego gwizdka. Doprowadzili do remisu po dwóch bramkach Dawida Szwarca. Bardzo zacięta walka na parkiecie pomiędzy zespołami Oldbojów i Marco. Twarda nieustępliwa gra doprowadziła do podziału punktów. Mecz zakończył się remisem, bramki strzelili: Mariusz Kołakowski (Oldboy) i Mateusz Sokół (Marco). Bardzo dobrze w zespole Marco bronił Kamil Głowacki, obronił trzy rzuty karne.
Trzecia kolejka rozegrana zostanie 12 grudnia.
Pozostałe wyniki 2 kolejki:
EASY NET- LIGHT Team 12:4
(R. Krajewski- 7, M. Karwowski- 3, M. Piwowarczyk-2- M. Jankowski-3, G. Cycen)
Z T i R- Czarna Elka 4:0
(R. Lipiński- 2, C. Popielarczyk, P. Kacperowski)

Zwycięstwo w Ostrołęce
Orlicy Mławianki z rocznika 2010 okazali się najlepsi podczas Ogólnopolskiego Turnieju Halowego Korona- Mazovia Cup 2018 rozegranego w Ostrołęce. Startowało 10 zespołów. W meczach grupowych podopieczni Adama Kuligowskiego nie uniknęli wpadki. Przegrali 0:1 z MLKS-em Łomża, zremisowali 1:1 z APN-em Ostrołęka. Na szczęście wygrane 7:0 nad Koroną i 2:0 nad Juniorem Białystok otworzyły drogę do fazy pucharowej.
W niej młodzi mławianie byli już nie do pokonania. W ćwierćfinale ograli 1:0 MKS Ciechanów, by w półfinale pokonać znajomych z grupy APN Ostrołęka 2:0. Natomiast w finale okazali się lepsi od pierwszej ekipy miejscowej Korony.
Królem strzelców imprezy został Aleksander Rymarz. Ponadto bramki dla Mławianki strzelali Jakub Mostek, Karol Stęplewski, Maksymilian Cecelski, Szymon Krystkiewicz oraz Adrian Gralewicz-Cejmer.
Warto dodać, że Olek Rymarz wygrał także konkurs piłkarskiej żonglerki.
Mławianka: Aleksander Nowosielski, Bartosz Jasiński, Cyprian Jagłowski, Tymoteusz Sychowski, Maksymilian Cecelski, Adrian Gralewicz- Cejmer, Aleksander Rymarz, Karol Stęplewski, Daniel Suska, Jakub Mostek, Szymon Krystkiewicz, Filip Grochowski.