Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

Bezpłatne szkolenia dla mławian

2018-12-06 10:48:44 (ost. akt: 2018-12-06 10:50:19)

Autor zdjęcia: mława.pl

Podziel się:

Urząd Miasta Mława rozpoczyna rekrutację uczestników szkoleń w ramach projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego”. Mławian zainteresowanych bezpłatnymi zajęciami poświęconymi efektywnemu i bezpiecznemu wykorzystywaniu możliwości, jakie daje użytkownikom internet, prosimy o składanie dokumentów aplikacyjnych do 20 grudnia 2018 r.

W szkoleniach mogą wziąć udział osoby, które w dniu przystąpieniu do projektu będą miały ukończony 25. rok życia. W ramach projektu zostanie przeprowadzonych 25 dwudniowych szkoleń dla 12-osobowych grup. Łącznie planowane jest przeszkolenie 300 mieszkańców Mławy (liczba indywidualnych numerów PESEL). Każdy z uczestników szkolenia otrzyma materiały szkoleniowe dostosowane do wybranego przez niego modułu szkoleń. Miejsce, w którym będą prowadzone szkolenia, będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Podczas szkoleń wszystkim ich uczestnikom zostanie zapewnione wyżywienie.

Uczestnicy szkoleń mogą wybrać jeden spośród siedmiu modułów, w ramach których nabędą nowe kompetencje cyfrowe:

1. „Rodzic w Internecie”;

2. „Mój biznes w sieci”;

3. „Moje finanse i transakcje w sieci”;

4. „Działam w sieciach społecznościowych”;

5. „Tworzę własną stronę internetową (blog)”;

6. „Rolnik w sieci”;

7. „Kultura w sieci”.

Szkolenia zostaną przeprowadzone na specjalnie zakupionych do tego celu laptopach. Po zakończeniu szkoleń, wspomniany sprzęt komputerowy zostanie przekazany do podległych Miastu Mława szkół, gdzie będzie wykorzystywany przy prowadzeniu zajęć dydaktycznych.

Wypełnione dokumenty aplikacyjne można składać do Biura Projektu, które mieści się w lokalu nr 25 przy ul. 18 Stycznia 4, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Formularze i regulamin naboru można pobrać ze strony http://bip.mlawa.pl/projekt/podniesienie-kompetencji-cyfrowych-mieszkancow-wojewodztwa-mazowieckiego. Druki w wersji papierowej są dostępne w Biurze Projektu i w kancelarii Urzędu Miasta Mława (na parterze ratusza).

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach!

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Wartość projektu to 149 986,20 zł, z czego dofinansowanie z UE wynosi 128 208,19 zł, a z Budżetu Państwa – 21 778,01 zł. Miasto Mława nie ponosi w związku z realizacją projektu żadnych kosztów.

Źródło: PW, KN / UMM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB