Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

Spotkanie z poetką - Heleną Grącką w ZPO nr 1

2018-11-28 12:52:51 (ost. akt: 2018-11-28 12:55:51)

Autor zdjęcia: ZPO nr 1 w Mławie

Podziel się:

Dnia 23.11. 2018r. w bibliotece szkolnej ZPO1 na zaproszenie bibliotekarek odbyło się po raz kolejny spotkanie z poetką – Heleną Grącką.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VIIIa oraz VIIIb wraz z opiekunami. Po przybliżeniu osoby naszego gościa przez panią Dorotę Tadrzyńską pani Helena opowiedziała uczniom o przebiegu twórczości - od pierwszych młodzieńczych wierszy po obecne – dojrzałe, przemyślane, będące efektem życiowych doświadczeń. Prezentowane wiersze ukazały się w najnowszym tomiku pt. „Fakty z aktywnego życia seniora”… We wstępie książki autorka napisała – „Książka by nigdy nie powstała, gdyby nie zadane pytanie przez ucznia w Szkole Podstawowej Nr 1 w Mławie. Uczeń zapytał mnie: kiedy powstanie nowa trzecia książka? Tym pytaniem zachęcił mnie do pracy i zebrania podstawowych faktów z aktywnego życia seniora…”.

Wiersze poetki zaprezentowały uczennice klasy VIIIa i VIIIb - oraz sama poetka, która recytowała z pamięci wybrane wiersze. Pani Helena stwierdziła we wstępie do książki, że „pisanie wierszy daje poczucie wewnętrznego spełnienia, stara się zachować młodzieńczy stosunek do życia. Poprzez bycie aktywnym i posiadanie lepszego zrozumienia chce zarazić innych swoim szczęściem i radością.”
Uczniowie podziękowali za wspaniałe spotkanie gromkimi brawami i bukietem kwiatów.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB