Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

WALIZKA PEŁNA NARKOTYKÓW

2018-11-22 12:56:02 (ost. akt: 2018-11-22 12:56:30)

Podziel się:

We wtorek 20 listopada Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP gościł w Sądzie Rejonowym w Mławie. Na zaproszenie Pani Kierownik Małgorzaty Błazińskiej przeprowadzono spotkanie z Zespołem Kuratorskiej Służby Sądowej dla nieletnich. Podczas prelekcji funkcjonariuszka Policji zaprezentowała walizkę edukacyjną, która zawiera substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania.

Profilaktycy z KPP w Mławie od 2017 roku przedstawiają na terenie powiatu mławskiego walizkę edukacyjną z przedmiotami, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera ona również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Kuferek wypełniony jest najbardziej popularnymi atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki.

Policjanci chcą edukować rodziców i wychowawców, by wyostrzyć ich czujność. Taka wiedza z pewnością przyda się także kuratorom sądowym. Niepozorna metalowa śruba bądź atrapa baterii, może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki, a zabawkowa piłeczka do piłki nożnej lub golfa - młynkiem do marihuany. Za pomocą tego narzędzia edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza.

AZ/KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB