Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Pierwszy Grędziński w Mławie

2018-11-16 11:18:00 (ost. akt: 2018-11-16 11:18:43)

KOLARSTWO/// Na obiektach mławskiego MOSiR oraz pobliskich lasów został rozegrany epilog Mazovia MTB Marathon. Na dystansie 1/2 Pro zwyciężył mławianin Bartosz Grędziński, na trasie Fit drugie miejsce zajął Wiesław Tadrzak - Tempo Mława.

Na zakończenie sezonu kolarskiego ścigano się w trzech wyścigach. Trasy były przygotowane przez Bartosza Grędzińskiego, zawodnika Kross Staff Team. Cezary Zamana- organizator był zadowolony z wyboru miejsca zawodów. Spora grupa kolarzy górskich przyjechała ścigać się, rywalizowało kilkunastu zawodników z Mławy.

W wyścigu Hobby (ścigano się na stadionie) wystartowała garstka kolarzy. Na najkrótszym dystansie (jedno okrążenie) w kategorii do lat 7 trzecie miejsce zajął Marcel Rudziński. W kategorii 10- 11 lat na dystansie 1 200m zwyciężyła Zuzanna Gruszewska.
Na dystansie Fit (17 km) rywalizowało 38 kolarzy. Zwyciężył Robert Zalewski z Warszawy. Na drugim miejscu finiszował Wiesław Tadrzak (w kat. FM- 5 był pierwszy), na piątym sklasyfikowany był Andrzej Klimek ( w kat. FM-4 pierwszy). W pierwszej dziesiątce na 8 miejscu był Andrzej Litka i na 9 Wojciech Jędrusik.
Na 11 miejscu finiszował Hadrian Gruszewski, w kat. FMJ był pierwszy.
Pozostałe miejsca:
25. Mirosław Suszek, 27. Zbigniew Gołębiewski, 34. Damian Jankowski (kat. FMM- pierwszy), 35. Piotr Jankowski, 36. Maria Marlenga (FK- 4 pierwsza), 37. Jakub Pietrzak.
Ponad 60 zawodników wystartowało w wyścigu1/2 Pro (32 km). Od pierwszych kilometrów stawkę kolarzy prowadził Bartosz Grędziński, który samotnie zmagał się na trasie. Następnego kolarza na mecie Łukasza Łukaszewskiego wyprzedził o prawie dwie minuty. Paweł Rudziński (Twister Team) zajął 6 miejsce (w kat. MM- 3 był drugi). Janusz Jastrzębowski finiszował na 19 miejscu (w kat. MM- 4 był trzeci).
42. Michał Biranowski, 43. Grzegorz Pyłko, 51. Mariusz Hermann, 52. Piotr Muszyński, 53. Marcin Zielkowski (Żurominek).

Nosarzewski drugi w Płocku
Ponad 300 zawodników wystartowało w Płocku „Tumska Dycha”. Z powiatu mławskiego rywalizowało czterech biegaczy. Od startu Konrad Nosarzewski ze Stupska biegł w czołowej grupie. Na finiszu najlepszy był Rafał Pogorzelski z Łomży. Szesnaście sekund za zwycięzcą linię mety minął Konrad Nosarzewski w czasie 32,58. W kat. M- 35 był pierwszy.
Na 23 miejscu w Open finiszował Henryk Kuciejczyk z Szydłowa, w kat M- 50 sklasyfikowany był na pierwszym miejscu.
Piotr Rykaczewski ze Strzegowa zajął 123 miejsce, Rafał Piwiński z Mławy był 213.
Konrad Nosarzewski ma bogaty sezon w jesiennych startach. Po wygranych biegach w Mławie startował w Olsztynie ( 3 miejsce) i drugie w Ostrovi Maz., gdzie przegrał finisz z Przemysławem Dąbrowskim (wicemistrz Polski w maratonie).

Husaria z medalami
Nie mają wytchnienia zawodnicy z mławskiej Husarii. Bogdan Wróblewski startował w mistrzostwach Polski w brazylijskim jiu- jitsu. Walczący w Gnieźnie w kategorii Master 2, purpura 76 kg wywalczył brązowy ex-aequo z Bartłomiejem Bieniem. Zwyciężył Urbański z Dąbrowy Górniczej.
W Mińsku Maz. walczył Michał Juszczyk (Husaria Mława) z Dariuszem Grodzickim z Siedlec podczas Gali Sportów Walki Grappler Night 6. O tym, że będzie walczył dowiedział się trzy dni przed zawodami. Do walki przystąpił z marszu, ale za to bojowo nastawiony. Przetrzymał pierwszy napór rywala, po czym przeniósł walkę do parteru. Zyskał przewagę w drugiej rundzie, a w trzeciej to już dominacja Michała. Po walce mógł cieszyć się z końcowego werdyktu.
Dwa medale w „Liceliadzie” w Mławie

W Mławskiej Hali Sportowej rozegrany został Finał Mazowiecki „Liceliada w badmintonie”. Startowały trzy drużyny dziewcząt i trzy drużyny chłopców ze szkół średnich, w tym dwa zespoły mławskie. W obydwu kategoriach zwyciężyły drużyny z Sochaczewa. W kategorii dziewcząt ekipa z Sochaczewa po 2:0 pokonała ZS nr 3 Mława i ZS nr 1. W meczu o drugie miejsce po dwóch indywidualnych pojedynkach był remis. Sylwia Kruszewska (ZS nr 1) pokonała 2:0 Julię Piotrowską (ZS nr 3), a Marta Grochowalska (ZS nr 3) wygrała w dwóch setach z Katarzyną Szczepańską (ZS nr 1). Gra podwójna zadecydowała o zwycięstwie podopiecznych Marka Jasińskiego z ZS nr 3.
Kolejność końcowa: 1. Sochaczew, 2. ZS nr 3 Mława, 3. ZS nr 1 Mława.
W kategorii chłopców klasyfikacja była podobna, drużyna z Sochaczewa gładko uporała się w dwóch setach z naszymi zespołami. W pojedynku o drugie miejsce ZS nr 3 pokonał 2:0 ZS nr 1.
Radosław Żakowski- Radosław Bogacz 11:4 i 11:8
Michał Raczyński- Paweł Witkowski 11:3 i 11:9.
Wręczenia pamiątkowych pucharów i medali dokonali: Roman Soliński, członek Zarządu Wojewódzkiego SZS i Dariusz Sowiński, Dyrektor MHS. Sędzią głównym zawodów był Marcin Grabowski, instruktor MHS.