środa, 22 maja 2019. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Polsce – „Dla Niepodległej” w ZPO nr 1

2018-11-16 09:05:42 (ost. akt: 2018-11-16 09:09:16)

Autor zdjęcia: ZPO nr 1 w Mławie

Podziel się:

Dnia 7 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się „Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Polsce” – „Dla Niepodległej”. Konkurs przeznaczony był dla klas czwartych i miał charakter otwarty, tzn. skierowany był do nauczycieli bibliotekarzy powiatu mławskiego oraz nauczycieli zespołu humanistycznego naszej szkoły.

Cel konkursu:
- Uczczenie Setnej Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
- Rozwijanie świadomości narodowej.
- Poznanie historii i tradycji narodowych.
- Rozbudzenie zainteresowań wszystkich uczniów informatyką i technologią informacyjną.
- Motywowanie i kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy z różnych źródeł: Internetu, książek, czasopism.
- Kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.
- Zwiększenie zaangażowania uczniów w poznawaniu nowoczesnych technologii.
- Wymiana doświadczeń na tematy informatyczne między uczniami.
- Doskonalenie umiejętności pracy w grupie.
Konkurs był jednocześnie kulminacją projektu przeznaczonego dla uczniów klasy VIIa, którzy byli podzieleni na grupy, a każda grupa miała do zrealizowania w określonym czasie różne przydzielone zadania.
Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie kl. VIIa postanowili uczcić to wielkie wydarzenie historyczne. Pod kierunkiem nauczycieli przygotowali dla młodszych kolegów konkurs wiedzy o Polsce. Podczas realizacji projektu młodzież korzystała z różnych źródeł informacji: czasopism, książek historycznych, podręczników do klasy trzeciej i Internetu. Wykorzystali nowe technologie informacyjno – komunikacyjne i nowoczesny sprzęt – komputery i tablicę interaktywną oraz przygotowali patriotyczne elementy dekoracyjne. Podczas kulminacji projektu „Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Polsce - dla Niepodległej” uczniowie klasy VIIa zaprezentowali część artystyczną a następnie dwie uczennice tejże klasy Weronika Kubich i Zuzia Falencka pod kierunkiem nauczycieli poprowadziły konkurs.
Uczniowie klas czwartych z poszczególnych szkół losowali pytania na tablicy interaktywnej, po czym sprawdzali poprawność odpowiedzi również na tablicy. Każda drużyna mogła się naradzać. Kolejne konkurencje to puzzle i krzyżówka. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – p. Maria Świtoń, Kierownik Biblioteki Pedagogicznej – p. Agata Mierzwa i Wicedyrektor naszej szkoły – p. Urszula Smolińska .
Po podsumowaniu punktacji komisja ogłosiła wyczekiwany werdykt. Zwycięską drużyną okazał się zespół naszej szkoły w składzie: Gabryś Szustek, Pola Popielarczyk i Franciszek Rzepliński. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna SP „Wyspianum”, natomiast trzecie miejsce uzyskała drużyna SP nr 3. Konkurs zakończył się wręczeniem nagród i słodkim poczęstunkiem.
Organizatorami konkursu byli: p. Dorota Tadrzyńska, p. Agnieszka Wysocka, p. Nina Maciak i p. Andrzej Mielcarek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom klas czwartych wspaniałej wiedzy a uczniom klasy VIIa udanego projektu.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB