Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych w ramach działań „SMOG”

2018-11-15 12:37:21 (ost. akt: 2018-11-15 12:38:24)
Zdjęcie jest tylko ilustracja tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracja tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Podziel się:

Policjanci z Mławy 14 listopada przeprowadzili działania o nazwie „Smog”. Celem działań było wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie szczególnie z nadmierną emisją spalin.

W dniu 14 listopada na terenie całego kraju i również na terenie pow. mławskiego, od wczesnych godzin rannych policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”.

Stróże prawa sprawdzali czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu drogowego aut niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

W trakcie działań policjanci skontrolowali 52 auta. Zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych – przyczyną była nieprawidłowość w zakresie emisji spalin.
Prowadzone działania miały również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

mł. asp. Aneta Prusik

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB