Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Wypadek w Radzanowie. Zginął pieszy.

2018-11-14 13:26:00 (ost. akt: 2018-11-14 13:32:28)
Kierowca samochodu ciężarowego marki Iveco potrącił 70-letniego mieszkańca Radzanowa, który niespodziewanie wtargnął na jezdnię

Kierowca samochodu ciężarowego marki Iveco potrącił 70-letniego mieszkańca Radzanowa, który niespodziewanie wtargnął na jezdnię

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie wypadku drogowego, w którym zginął pieszy. Do zdarzenia doszło w wczoraj w Radzanowie. Kierowca samochodu ciężarowego potrącił 70-letniego mieszkańca powiatu mławskiego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, we wtorek 13 listopada o godzinie 17:45 na terenie zabudowanym w Radzanowie przy ul. Raciążskiej doszło do poważnego wypadku. Kierowca samochodu ciężarowego marki Iveco potrącił 70-letniego mieszkańca Radzanowa, który niespodziewanie wtargnął na jezdnię. Mężczyzna zmarł w szpitalu w wyniku poniesionych obrażeń. Postępowanie wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi Wydział Kryminalny KPP w Mławie.
Nadejście okresu jesienno-zimowego, a przez to pogorszenie się warunków na drogach, powoduje zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa. Szczególnie narażoną grupą w tym okresie są piesi. Szybko zapadający zmrok, ograniczona widoczność, niestosowanie elementów odblaskowych na ubraniach w połączeniu z niedostateczną ostrożnością skutkują dużą liczbą potrąceń – niestety często zakończonych tragicznie. Jak wskazują statystyki, co trzecia ofiara śmiertelna wypadków w tym okresie, to właśnie pieszy. Musimy pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy głównie od nas samych – jeśli będziemy przestrzegać przepisów, a także uczestniczyć w ruchu drogowym w sposób ostrożny i świadomy, to zdecydowanie zwiększamy nasze szanse na szczęśliwą podróż.


(IP)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. PL #2637899 | 95.49.*.* 5 gru 2018 23:23

    To wiadomość sprzed miesiąca. Nic się w Mławie nie dzieje czy nie macie reporterów?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz