Piątek, 23 sierpnia 2019. Imieniny Apolinarego, Miły, Róży

Piękna i Niepodległa czyli spacerkiem przez historię Polski

2018-11-14 09:34:36 (ost. akt: 2018-11-14 09:38:31)

Podziel się:

13 listopada Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie świętowała 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego, a następnie uczniowie klasy IV s przy akompaniamencie chóru szkolnego pokazali, w jaki sposób Polska rodziła się po kolejnych ciosach zadawanych jej przez najeźdźców.

Na samym początku mogliśmy zobaczyć dumną Polskę, i najważniejsze momenty, w których kształtowała się autonomia naszego kraju. Z czasem nasz kraj musiał pokłonić kolana przed zaborcami, jednak pomimo tego że nasza ojczyzna zniknęła na wiele lat z map świata, duch polskości nigdy nie wygasł… I tak po kolejnych zrywach niepodległościowych, Polska na nowo mogła powrócić na swoje właściwe miejsce. Znowu zobaczyliśmy ją DUMNĄ, PIĘKNĄ i NIEPODLEGŁĄ.
Podczas apelu mogliśmy oglądać właśnie te momenty, które w historii naszego kraju były najważniejsze. Charakter całej inscenizacji został podkreślony pięknie wykonanymi przez szkolny chór utworami patriotycznymi: „Orszaki, dworaki” Agnieszki Osieckiej, „Mury” Jacka Kaczmarskiego, „Niepodległa, niepokorna” Janusza Szczepkowskiego, czy też „My, Pierwsza Brygada”.
Dzięki tej krótkiej lekcji historii i patriotyzmu przypomnieliśmy sobie najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju i pokazaliśmy dlaczego powinniśmy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB