środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Festiwal Muzyki Młodzieżowej Rockowania

2018-11-08 10:09:14 (ost. akt: 2018-11-08 10:11:19)

Autor zdjęcia: MDK Mława

Podziel się:

Tradycyjnie, w pierwszą sobotę listopada do Miejskiego Domu Kultury w Mławie zjechały zespoły z różnych, czasami odległych miejscowości po to, żeby wystąpić na XVI Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Rockowania.

W przeglądzie wzięło udział jedenaście amatorskich bandów, ale wszystkie zaprezentowały wysoki poziom, zarówno pod względem artystycznym, jak i technicznym. Każdy z zespołów wykonał po trzy autorskie kompozycje, mieszcząc się w krótkim, wyznaczonym regulaminowo czasie.

Tym, co odróżniało tegoroczne Rockowania od poprzednich edycji Festiwalu była przewaga zespołów śpiewających po polsku oraz duża reprezentacja kobiet wśród wykonawców.

Jury festiwalu w składzie: Łukasz „Luke” Drapała - wokalista zespołu Chemia, Wojtek Balczun - gitarzysta zespołu Chemia oraz Adam Ejnik - dziennikarz Radia 7 wyłoniło laureatów XVI Festiwalu Rockowania.

Pierwsze miejsce z nagrodą 2500 zł powędrowało do zespołu 6Bm, drugie (2000 zł) do debiutantów z Mławy – grupy Release, a trzecie (1500 zł) do młodych muzyków z bandu Łaski Bez.

Wyróżnienia i nagrody rzeczowe otrzymały zespoły:
K. A. C.
Hot Streak
Pod Kontrolą.

Na zakończenie imprezy zaprezentował się rockowy zespół CHEMIA.

Źródło: MDK Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB