Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Wystawa i dziennikarstwo w Galerii "13"

2018-11-06 09:04:49 (ost. akt: 2018-11-06 11:51:34)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Podziel się:

W tym roku Szymon Wyrostek obchodzi swoje święto w postaci 15-lecia działalności dziennikarskiej i dlatego Galeria 13 zaprasza z tej okazji na otwarcie wystawy i spotkanie z dziennikarzem , które odbędzie się w piątek 9 listopada br. o godz. 1800 w siedzibie galerii w Centrum Medycznym w Mławie ul Żwirki 26.

Materiał wystawy obejmuje 50 zdjęć, typowo dziennikarskich przedstawiające ciekawe miejsca, zaskakujące wydarzenia z życia Mławy, okolic i nie tylko (sport, kultura, polityka, życie codzienne, portrety ludzi itp.). Wystawę uzupełniają najlepsze artykuły i wywiady Szymona, które napisał i przeprowadził pracując w różnych gazetach.

Szymon Wyrostek-ur. 23 marca 1984r w Ciechanowie. Ukończył SP nr 3, następnie LO im. St. Wyspiańskiego w Mławie. Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczął 30 października 2003r. w Nowym Kurierze Mławskim jako korespondent, później jako dziennikarz pisujący okolicznościowe felietony. W sezonie 2004-2005 redagował rubrykę sportową opisując m in. mecze MKS Mława w 2 lidze piłki nożnej. Następnie pracował w Kurierze Żuromińskim, Przasnyskim, Ostrołęckim i Gazecie Mławskiej. Był pierwszym redaktorem naczelnym bezpłatnego tygodnika „Mławiak”, który ukazywał się w nakładzie 10-tyś egzemplarzy. Także redaktor naczelny Naszego Przasnysza, Gazety Mławskiej, Kuriera Sierpeckiego i Nowego Kuriera Ostrów Mazowiecka. Obecnie pracuje jako naczelny Gazety Działdowskiej. Od 2007r czynny członek Stowarzyszenia Polskich Mediów. Autor setek artykułów i wywiadów m in. Kazimierzem Górskim, Zbigniewem Wodeckim, Zenonem Laskowikiem, Golec Orkiestra, zespołem Boys, Dodą, Szymonem Wydrą, Mandaryną, Piotrem Kupichą, Sławomirem Świerczyńskim [Baer Full], kabaretem Koń Polski. Należał do Komitetu Organizacyjnego 10-tego zjazdu 1-go LO w Mławie. Drugą pasją Szymona jest fotografia dziennikarska. Swoje zdjęcia prezentował po raz pierwszy w Galeria 13 w marcu 2008r na wystawie pt. „Zatrzymane w Kadrze”. Jego największym hobby jest kolekcjonowanie breloków do kluczy. Ma ich ponad 600 sztuk. Były one pokazywane na specjalnej wystawie w listopadzie 2017r w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mławie. W najbliższym czasie planuje napisać książkę o historii breloczków i jest na etapie zbierania materiałów.
W czasie wernisażu m. in. jubilat opowie o sobie, podsumuje to co najważniejsze wydarzyło się w ciągu jego pracy zawodowej, a także powie o planach na przyszłość i oprowadzi po wystawie. Będzie także konkurs z nagrodami. Muzycznie imprezę będzie wspierała Oliwia Szczepańska uczennica I LO im St. Wyspiańskiego w Mławie. Nie zabraknie także lampki szampana i słodkiego poczęstunku.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godz. otwarcia przychodni do 8 grudnia 2018r.

Polecam i serdecznie zapraszam Janusz Dębski opiekun Galerii 13.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB