Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

PORAŻKA ZAWKRZA W TIE BREAKU

2018-10-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-26 15:17:57)

Podziel się:

W sobotę w Mławie sprawdziło się stare porzekadło „kto nie chce wygrać 3:0 przegrywa 2:3”. Przegraliśmy pierwszy mecz ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. Zajmujemy drugie miejsce i mamy dwa punkty straty do lidera Wichra Kobyłki.Zawkrze Mława- Sparta Grodzisk M. 2:3 (20, 23.-15,-17,-11)

Zespół Zawkrza po dwóch wyrównanych setach, wygrywa dwie pierwsze partie lepszą grą w końcówkach do 20 i 23. Nierówno grają podopieczni Szymona Zejera, w trzecim secie oddają pole gry rywalowi. Nie mogą poradzić sobie z zagrywką, brak dobrego przyjęcia i rozegranie powoduje, że rywal ucieka nam na kilka punktów. Trener próbuje rotować zmianami, sytuacja na boisku nie ulega zmianie. Przegrywamy wysoko dwa kolejne sety. W tie breaku podejmujemy walkę, ale na krótko. Sparta wygrywa seta i cały mecz.
Kolejny mecz zagrają w Hali I LO w sobotę 27 października o godz. 13.00 z ADS Wolta W- wa.
Zawkrze: Piotr Domżalski, Paweł Domżalski, Rybka, Paluszkiewicz, Gruźlewski (L), Bober, Wiśniewski, Szwęch, Rochna, Góralski, Szafraniec, Kowalczyk.

II Liga Wojewódzka Kadetów

Zespół kadetów prowadzony przez Jana Kanowskiego rozegrał sześć spotkań, w czterech doznał porażek dwa mecze zakończyły się zwycięstwem. Pokonali u siebie Iskrę W- wa i na wyjeździe Mazovię W- wa.
W sezonie 2018/19 występuje osiem zespołów, zespół Zawkrza zajmuje 6 miejsce.
Zawkrze: Bergolc, Burczyński, Jurkiewicz, Kowalski, Marlęga, Miecznikowski, Ragus, Rama, Rozwadowski, Samson, Zembrzuski.

Zawkrze Mława- UKS Iskra W- wa 3:1 (21,-23, 23, 12)
Zawkrze Mława- Metro II W- wa 0:3 (-15, -18, -8)
Mazovia W- wa- Zawkrze Mława 0:3 (18, -20, -14)
PLAS W- wa- Zawkrze Mława 3:0 (14, 19, 6)
Trójka Kobyłka- Zawkrze Mława 3:0 (15, 22, 18)

Julia Wtulich w Super Lidze
Przygodę z piłką ręczną rozpoczynała osiem lat temu w SP nr 1 w Mławie pod okiem Dariusza Kieglerskiego. Od klasy piątej trenowała w KS Zawkrze Mława (trener Edward Staniszewski). Grała we wszystkich drużynach młodzieżowych, solidna na treningach, ambitna. Grała w reprezentacji Mazowsza. Po ukończeniu gimnazjum przeniosła się do szkoły średniej w Gdyni, w tym czasie występowała w drużynie młodzieżowej Vistalu Gdynia. W tym roku podjęła studia i występuje w drużynie seniorek Arki Gdynia (były Vistal Gdynia). Julia Wtulich( 19 lat )- od lipca 2018 r gra w superlidze Arka Gdynia- skrzydłowa, jest wyróżniającą się zawodniczką w drużynie, zdobywa najwięcej bramek. Jest pierwszą zawodniczką z mławskiego Zawkrza, która debiutuje w Super Lidze. - Bardzo się cieszę, że mogę grać w pierwszej drużynie. Współpraca ze starszymi koleżankami i trenerem jest dla mnie ogromną szansą, żeby rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć doświadczenie. Wiem dobrze, że ten sezon będzie dla nas ciężki, ale mam nadzieję, że mimo tak młodego składu pokażemy nasze zaangażowanie i motywację do osiągnięcia jak najlepszych wyników- podsumowała Julia Wtulich. Arka Gdynia- superliga kobiet. Mistrz Polski w sezonach 2011/12 i 2016/17. Trzykrotny zdobywca Pucharu Polski. Uczestnik Ligi Mistrzyń w sezonie 2017/18.

Podsumowanie sezonu
Miasteczko usytuowane było w Międzylesiu na terenie Centrum Zdrowia Dziecka. Gospodarzem była Gmina Wawer, trasa przebiegała malowniczymi terenami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Rozegrany został XIV finałowy etap z cyklu Lotto Poland Bike Marathon. Na trasie MAX (54 km) zwyciężył Ernest Kurowski z Wyszkowa w czasie 1:51,59. Siódme miejsce zajął Bartosz Grędziński (Kross Staff Team). W kategorii M- 2 był drugi.
W klasyfikacji generalnej Open zajął wysokie 4 miejsce (z 13 wyścigów Bartosz startował tylko w ośmiu- kontuzja na początku sezonu). W kategorii M- 2 zajął drugie miejsce za Kuszmiderem.
Zuzanna Gruszewska na dystansie FAN (8km) w Open zajęła 10 miejsce, w kategorii D- 3 sklasyfikowana na 3 miejscu. W generalnej klasyfikacji w Open zajęła 8 lokatę (startowała w 9 wyścigach), w kat. D- 3 była piąta. Hadrian Gruszewski na tym samym dystansie w Open zajął 11 miejsce, takie samo miejsce w kat. C- 4. W klasyfikacji generalnej w Open zajął 6 miejsce (10 wyścigów), w kat. C- 4 również szóste miejsce.

O Puchar Dyrektora MOSiR

W piątek 12 października na sztucznym boisku M O S i R w Mławie odbył się Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora. Do turnieju przystąpiło 6 drużyn, które rywalizowały w systemie „każdy z każdym” na dwóch boiskach. Po 15 spotkaniach wyłonieni zostali zwycięzcy, mecze były bardzo zacięte (pięć zakończyło się remisem). Najrówniej zaprezentowała się FC Kępa, która wygrała trzy mecze i dwa zremisowała. Pokonała 2:0 Joker po 1:0 Zielone Miasto i Easynet, zremisowała 1:1 z Marco i bezbramkowo z Mławą Team. O jeden punkt mniej zgromadziła drużyna Jokera, która pokonała po 4:1 Easynet i Mławę Team, 1:0 Zielone M. i bezbramkowy remis z Marco. Najlepszym strzelcem turnieju został Łukasz Pietrzak (Joker), najlepszym zawodnikiem Arkadiusz Oporek (Easynet), a najlepszym bramkarzem Paweł Szpakut (FC Kępa). Nagrody, puchary wręczył Sławomir Kowalewski, Burmistrz Mławy.

Pozostałe wyniki:
Mława T.- Easynet 5:0, Easynet- Marco 1:0, Zielone M.- Mława T. 2:0, Zielone M.- Easynet 3:0, Marco- Zielone M. 1:1, Mława T.- Marco 0:0.

Tabela:
1. FC KĘPA 11 5:1
2. JOKER 10 9:4
3. Zielone M. 7 6:3
4. Mława T 5 6:6
5. MARCO 4 2:3
6. EASYNET 3 2:10

Zdzisław Breński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB