Sobota, 20 lipca 2019. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

DOJAZDY AUTOBUSEM CORAZ DROŻSZE

2018-10-23 08:00:00 (ost. akt: 2018-10-23 08:26:12)

Podziel się:

Dojazdy autobusami coraz więcej kosztują. Ceny biletów miesięcznych wzrosły o 5 procent. PKS mówi o wzroście kosztów i chęci realizacji połączeń na naszym terenie.

Wraz z początkiem nauki w szkołach powróciły autobusy "szkolne", z których korzystają także pracujący mieszkańcy powiatu mławskiego oraz m.in. działdowskiego. Okazało się, że mławski przewoźnik, spółka PKS Mobilis wprowadziła wiele zmian. Zlikwidowano nierentowne kursy. Wzrosły też ceny biletów, choć - według przewoźnika - nie wszędzie. Niektórzy przecierali oczy ze zdumienia, kiedy zobaczyli ile muszą zapłacić za dojazd do pracy i powrót. Czytelnicy sygnalizowali nam, że cena ich biletu poszybowała w górę nawet dwukrotnie. - Dojazd autobusem zrobił się zbyt kosztowny. Przy mojej pensji stawia to pod znakiem zapytania sens podejmowania pracy poza moją miejscowością – usłyszeliśmy od mieszkanki powiatu pracującej w Mławie. Jak się dowiedzieliśmy nadal dojeżdża, ale prywatnym samochodem. Z kimś, kto także pracuje w mieście. Podobne problemy mają też inne osoby z naszego terenu. Zapytaliśmy w mławskim PKS-ie o przyczyny wzrostu cen? Przewoźnik podwyżki biletów uzasadnia sytuacją na rynku. - Ceny biletów jednorazowych na większości połączeń pozostały bez zmian. W pojedynczych przypadkach ceny mogły się zwiększyć ze względu na niską frekwencję. Z kolei ceny biletów miesięcznych wzrosły o 5 procent, co jest reakcją na uwarunkowania rynkowe, np. wzrost ceny paliw czy wzrost wynagrodzenia – takiej odpowiedzi udzielił nam zarząd PKS Mobilis w Mławie S.A.
Ceny biletów biją po kieszeni. Ludzie nie mają wyjścia i płacą. Dobrze też, że mają jakiekolwiek połączenie ze swojej miejscowości. Nie zawsze jest to możliwe, wobec wycofania niektórych kursów i likwidacji działalności w innych rejonach. Także doniesienia z pobliskiego terenu mogą być niepokojące. Niedawno spółka Mobilis potwierdziła „Kurierowi Żuromińskiemu” informację, że planuje sprzedaż nieruchomości w Żurominie. Jednak władze naszego lokalnego przewoźnika twierdzą, że nie ma to znaczenia dla dalszego funkcjonowania połączeń PKS w Mławie oraz w Żurominie. Zapewniono, że Mobilis dalej będzie realizować przewozy w oparciu o rozkład jazdy i funkcjonujące obecnie przystanki.
- PKS w Mławie dalej realizuje przewozy w oparciu o rozkład jazdy. Nie mamy w planach likwidacji funkcjonujących dziś połączeń. Zaś wszystkie przyszłe decyzje będą podejmowane w oparciu o bieżącą sytuację na lokalnym rynku – informuje zarząd PKS. Dowiedzieliśmy się też, że mieszkańcy nadal będą mogli korzystać z dworca w centrum naszego miasta. Obecnie mławski przewoźnik nie planuje zbycia obiektu. - Nie planujemy sprzedaży dworca PKS w centrum Mławy – dodają władze mławskiego PKS-u.

Iwona Łazowa

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Xxx #2613844 | 31.1.*.* 31 paź 2018 06:55

    Bilet szkolny trasa Szreńsk Mława ubiegły rok 89 zł a w tym cena 204. Chyba nie potrafią liczyć podwyżki w procentach....

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz