środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

NAJSZYBSZY KONRAD NOSARZEWSKI

2018-10-18 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-18 12:08:41)

W niedzielę 14 października rozegrany został IV Bieg o Puchar Starosty Mławskiego, zwycięzcą biegu głównego (21 km) został Konrad Nosarzewski ze Stupska, na krótszym dystansie ( 5 km) triumfował Michał Karbowski z Działdowa.

W ramach IV biegu o Puchar Starosty Mławskiego rywalizowano w biegu na 5 km i półmaratonie 21 km. Na krótszym dystansie startowało blisko 80 zawodników. Zwyciężył Michał Karbowski z Działdowa, który wyprzedził Pawła Moskala z Kurzętnika. Najlepszy zawodnik z powiatu mławskiego Kamil Grendziński (Zdroje) został sklasyfikowany na 6 miejscu. Na 9 miejscu finiszował Zbigniew Ziober z Mławy.
Wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Balicka z Działdowa, drugie miejsce zajęła Monika Kucka z Mławy. Na czwartym miejscu uplasowała się Marzena Grzybowska. Na 11 miejscu finiszowała Weronika Gębala Windyki.
Na dystansie 5km rywalizowali kijkarze, w Nordic Walking rywalizowało sześcioro zawodników. Zwyciężyła Agnieszka Korytowska z Mławy.
W biegu głównym na dystansie 21 km wystartowało blisko 120 zawodników. Od startu na prowadzeniu z dużą przewagą biegł Konrad Nosarzewski. Na mecie drugiego zawodnika Mariusza Dembowskiego z Lidzbarka Welskiego wyprzedził o prawie dwie minuty. W samotnym biegu uzyskał czas 1:14,15. Piąte miejsce zajął Henryk Kuciejczyk z Szydłowa (w kat. M- 50 był pierwszy), szósty był Łukasz Jegliński z Mławki (w kat. M- 30 był drugi), siódmy Mariusz Wesołowski z Kęczewa (w kat. M- 30 był trzeci), dziewiąty Mariusz Macugowski (w M- 40 drugi).
Pozostałe miejsca:
18. Robert Rejniak, 20. Artur Rybicki, 22. Mariusz Wrotny, 23. Adam Macugowski, 28. Sebastian Kwieciński, 34. Mariusz Osowiecki, 35. Jan Jegliński, 37. Andrzej Marek, 42. Krzysztof Grzybowski.
Kobiety: 15. Iwona Kubit, 16. Agnieszka Rejniak, 18. Anna Sokołowska.
Organizatorem był KS Płetwal Mława i Starostwo Powiatowe, współorganizator mławski MOSiR. Na mecie medale wręczali Włodzimierz Wojnarowski, Starosta Mławski, Cezary Kądrzycki, sekretarz, Henryk Antczak, Przewodniczący Rady Powiatu i Tomasz Szczepański, Prezes KS Płetwal. Spikerem zawodów był Robert Wieczorek.

Powiatowe Biegi Sztafetowe

Na mławskim stadionie 4 października rozegrane zostały mistrzostwa powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Były to zawody eliminacyjne do XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dwa najlepsze zespoły w każdej kategorii kwalifikowały się do zawodów rejonowych.
W najmłodszej kategorii klas IV startowały zespoły mieszane (5 dz. i 5 chł.), rywalizowało 10 sztafet. Od pierwszej zmiany prowadziła sztafeta ze Strzegowa przed KSP. Na 7 zmianie na drugie miejsce wysunęła się sztafeta ze SP nr 6, na trzecim była SP nr 7. Taka kolejność była na mecie.

1. SP Strzegowo, 2. SP nr 6 Mława, 3. SP nr 7 Mława, 4. KSP, 5. SP nr 1, 6. SP Stare Kosiny, 7. SP nr 4, 8. SP Wiśniewo, 9. SP Radzanów, 10. SP Szreńsk.

W kategorii klas V- VI dziewcząt rywalizacja o pierwsze miejsce toczyła się pomiędzy zespołami Strzegowa i 7 Mława. Prowadziła SP nr 7 na 4 zmianie Oliwia Kołecka ze Strzegowa wyprowadziła swoją sztafetę na prowadzenie. Na 7 zmianie po dobrym biegu Natalia Gorlewska wyprowadziła na prowadzenie mławską sztafetę. Na ostatniej zmianie w ekipie Strzegowa pobiegła Julia Błażkiewicz, która zapewniła swojej drużynie zwycięstwo.

1. SP Strzegowo, 2. SP nr 7 Mława, 3. SP nr 4, 4. SP nr 6, 5. SP Wiśniewo.

W kategorii klas V- VI chłopców zdecydowane zwycięstwo odniosła sztafeta z mławskiej „czwórki”, o pozostałe miejsca na podium walczyły SP nr 7, Radzanów i Strzegowo.
1. SP nr 4 Mława, 2. SP 7 Mława, 3. SP Radzanów, 4. SP Strzegowo, 5. SP Wiśniewo, 6. SP Szreńsk.

W kategorii klas VII- VIII i gim. dziewcząt zwycięstwo odniosła sztafeta z Dębska, która wyprzedziła SP Stupsk. W kategorii chłopców zwyciężył Radzanów przed 7 Mława.
Dz. 1. SP Dębsk, 2. SP Stupsk, 3. SP Strzegowo, 4. SP nr 6, 5. SP Wiśniewo.
Chł.1. SP Radzanów, 2. SP nr 7, 3. SP Wiśniewo, 4. SP nr 6, 5. SP Szreńsk, 6. SP nr 4.

W kategorii szkół średnich startowały dwa zespoły, dziewczęta zwyciężyły z ZS nr 4, drugie miejsce ZS nr 1. W kategorii chłopców była odwrotna kolejność.

Czternaście medali „czwórki”

We wtorek 2 października zostały rozegrane pierwsze w tym roku szkolnym zawody lekkoatletyczne. Klasy V- VI rywalizowały w „czwórboju l- a”. Na starcie stanęły 4 szkoły, liczące po 12 zawodników- 6 dziewcząt i tyle samo chłopców. Uczniowie uczestniczyli w konkurencjach zarówno biegowych jak i technicznych, spośród, których zostali wyłonieni najlepsi zawodnicy. Najwięcej medali zgarnęli lekkoatleci ze SP nr 4, czternaście razy stawali na podium ( w tym 11 medali chłopców- opiekun Michał Golian). Medale wręczał Piotr Jankowski- Dyrektor MOSiR, który był organizatorem zawodów.

WYNIKI:

60m: 1. Piotrkowska Oliwia- 9,48 SP 7, 2. Rychcik Gabrysia- 9,80 SP 6, 3. Antczak Sara-9,87 SP 7,
1.Endrzejczyk Bartłomiej- 9,06 2. Olszewski Igor- 9,08 3. Moszczyński Cezary-9,25 wszyscy SP 4,
600m dziewcząt: 1. Duchna Julia- 2:02,03 SP 4, 2. Piotrkowska Oliwia- 2:11,14 SP 7, Rychcik Gabrysia- 2:15,45 SP 6,
1000m chłopców: 1. Śledziński Jan- 3:47,89 2. Olszewski Igor- 3:49,08 3. Szymaniewicz Maciej- 3:50,35 wszyscy SP 4,
Skok w dal: 1. Piotrkowska Oliwia- 4,07 2. Antczak Sara- 3,85 SP 7, 3. Rychcik Gabrysia- 3,80 SP 6,
1-2. Zadrożny Marcin, Moszczyński Cezary- 4,28 3. Olszewski Igor- 4,23 4. Śledziński Jan- 4,11 wszyscy SP4,
Piłeczka palantowa:1. Piotrkowska Oliwia- 32 SP7, 2. Kaczmarczyk Zuzanna- 31 SP4, 3. Gumowska Julia i Duchna Julia- 30 SP4,
1.Podlaski Karol- 49 SP7, 2. Endrzejczyk Bartłomiej- 48, 3. Zadrożny Marcin- 44,5 SP4.