Czwartek, 28 marca 2024. Imieniny Anieli, Kasrota, Soni

III Jesienny Triathlon w Mławie

2018-10-15 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-15 14:06:05)

Na obiektach MOSiR w niedzielę 7 października odbył się III Jesienny Triathlon, wystartowało 55 zawodników i 6 sztafet, w kategorii mężczyzn zwyciężył Przemysław Szymanowski- Końskie, w kategorii kobiet Maja Bużycka- Mława.

Chętnych do udziału w III Jesiennym Triathlonie było więcej, ale organizatorzy mławski MOSiR i Twister Team na tylu zawodników byli przygotowani. Po pływaniu (500m) prowadził Szymon Dzik z Iławy, przed Szymanowskim. Trzecie miejsce zajmowała Maja Bużycka. Szóste miejsce zajmował Artur Rybicki z Radzanowa, na ósmym Cezary Wronka z Mławy, który bardzo dobrze pojechał na rowerze, po biegu zameldował się na mecie na trzecim miejscu. Czwarte miejsce zajął Łukasz Jegliński (Mławka), w kat. M- 30 stanął na najwyższym stopniu podium. Szóstą lokatę zajął Artur Rybicki, w kat. M- 20 był pierwszy.

Pozostałe miejsca:

8. Sebastian Kwieciński- kat. M- 40 pierwszy,
10. Andrzej Marek- kat. M- 40 drugi,
19. Mirosław Reks- kat. M- 40 ósmy,
20. Jan Jegliński- kat. M- 50 trzeci,
21. Mariusz Wrotny- kat. M- 20 trzeci,
27, Paweł Rudziński, 31. Andrzej Nowak, 32. Arkadiusz Wronka, 36. Konrad Wtulich, 41. Jarosław Rybicki, 44. Cezary Goljasz, 45. Damian Wyroda, 48. Karol Skierkowski.

Po raz pierwszy do rywalizacji stanęły sztafety. Po pływaniu prowadziła sztafeta z Olsztyna, która wyprzedzała mławski zespół. W naszej sztafecie popłynęła Sylwia Rząp. Bardzo dobrze na rowerze pojechał Bartosz Grędziński, który wyprzedził olsztyńską sztafetę. Bieg już był tylko formalnością, Kamil Grendziński zameldował się na mecie jako pierwszy. Trzecie miejsce zajęła druga sztafeta z Mławy (Maksym Babenko, Wiesław Tadrzak, Iwona Kubit).
Na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowe medale. Puchary, statuetki, nagrody wręczali: Andrzej Książek, inicjator zawodów, Piotr Jankowski, Dyrektor MOSiR, Grzegorz Morawski, Prezes Zawkrza. Zawody prowadzili Wojciech Łachut- Twister Team, Andrzej Karpiński i Adam Kuligowski- MOSiR, spikerem był Arkadiusz Dłubisz.

Podsumowanie Amatorskiej Ligi Orlika
Przez pięć miesięcy rozgrywana była Amatorska Liga Orlika organizowana przez MOSiR. Do ostatniego gwizdka trwała zacięta rywalizacja o miejsce na podium. Bezkonkurencyjny był zespół Oldboy Mława, którzy wcześniej zapewnił sobie końcowe zwycięstwo. Drugie miejsce zajęło Marco, na trzecim uplasował się rewelacyjnie spisujący w rundzie rewanżowej Mławski TEAM. Najlepszym zawodnikiem ligi został Krzysztof Stępka (Marco), pozostałe trofea wywalczyli piłkarze z zespołu Oldboy: najskuteczniejszym zawodnikiem Andrzej Karpiński- 27 bramek, najlepszym bramkarzem Maciej Wiśniewski, najstarszym zawodnikiem Wiktor Pełkowski.

Wyniki 17 kolejki:
Zielone M.- Mława Team 0:0
OLDBOY- MARCO 2:0
(A. Karpiński, M. Walczak)
JOKER- ZTiR 5:0
(Zb. Krystkiewicz-2, P. Pszczółkowski- 2, Ł. Pietrzak)
FC KĘPA- Czaplicki T. 3:0 v.o.

Wyniki 18 kolejki:
FC KĘPA- Z T i R 9:0
(D. Kaczerski- 3, D. Szwarc- 2, N. Żółtowski- 2, K. Trzciałkowski, sam.)
OLDBOY- Zielone M. 0:0
Mława Team- EASY NET 5:1
(Sł. Gołębiewski- 2, A. Wąsowski, P. Olszewski, M. Golian)

9. Czaplicki Team 0 5:89

Klasyfikacja najskuteczniejszych zawodników: Andrzej Karpiński- 27, Mariusz Walczak- 19, K. Stępka i Zb. Krystkiewicz- 18, P. Olszewski- 14, M. Rogalski- 13.

Drugie zwycięstwo Zawkrza
W 2 kolejce podopieczni Szymona Zejera pokonali na wyjeździe w czterech setach Iskrę W- wa. Gładko wygrane dwa sety do 20 i 17 w trzecim gospodarze uciekli nam punktami. Końcówka bardzo zacięta zakończyła się ich zwycięstwem na przewagi. W czwartym nie mieli problemów z pokonaniem gospodarzy. Po dwóch kolejkach Zawkrze jest na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.
W 3 kolejce w sobotę 20 października o godz. 18.30 w Hali I LO gościć będziemy Spartę Grodzisk M.

Zawkrze: Paluszkiewicz, Szwęch, Rybka, Kaliszewski, Szafraniec, Bober, Rochna, Gruźlewski i Gołyński (Libero), Wiśniewski, Drajer.

Walczyli o Puchar Dyrektora MHS
W sobotę 6 października rozegrany został IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora MHS, w którym startowało 17 zawodników z Ciechanowa, Działdowa, Przasnysza, Iłowa i Mławy. Turniej rozegrany został w kategorii Open indywidualnie i w grze deblowej. Indywidualnie zwyciężył Adam Wronowski z Przasnysza, który w meczu finałowym pokonał Huberta Pożarowszczyka z Ciechanowa. Trzecie miejsce wywalczył Kamil Jurkiewicz z Mławy, który z lewej strony wygrał z Maciejem Sieradzkim (4 miejsce). Kamil w półfinale przegrał z Adamem Wronowskim.

5-6. Adam Pydyn, Franciszek Dąbkowski, 7- 8. Wojciech Pogorzelski, Wojciech Sieradzki, 9- 12. Mirosław Wronowski- Przasnysz, Krzysztof Wiloch, Stefan Żochowski- Ciechanów, Mirosław Krajewski.

W grze deblowej wystartowało 7 par. Zwyciężyła mławska para Wojciech Sieradzki- Maciej Sieradzki, która pokonała w finałowym pojedynku mławską parę Kamil Jurkiewicz- Adam Pydyn. W meczu o trzecie miejsce debel z Przasnysza (M. Wronowski- A. Wronowski) pokonał kolejną mławską parę Andrzej Sieradzki- Krzysztof Wiloch.
Okazałe puchary i dyplomy wręczył Dariusz Sowiński, Dyrektor MHS. Statuetkę dla najstarszego zawodnika zgarnął Franciszek Dąbkowski.