Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

XIX BIEG SOLIDARNOŚCI ZA NAMI

2018-10-11 09:00:00 (ost. akt: 2018-10-12 11:12:11)

LEKKOATLETYKA\\\ W sobotę 29 września NSZZ Solidarność oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie był organizatorem XIX Biegu Solidarności. Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe długopisy, dla zwycięzców dyplomy, nagrody.

W dziesięciu biegach rywalizowały dzieci ze szkół podstawowych i młodzież ostatniej klasy gimnazjalnej i szkół średnich. Najliczniej obsadzone były najmłodsze kategorie wiekowe. Duży sukces zanotowała SP w Dębsku, podopieczni Andrzeja Kowalskiego zwyciężyli w kategorii starszej. Ta szkoła od początku odnosi sukcesy w tym biegu. Najlepsze szkoły otrzymały puchary.
Wśród szkół uczestniczących były rozlosowane trzy telewizory marki LG.

Klasyfikacja końcowa:

Szkoły podstawowe:
rocznik 2010 i młodsze:
1. Zofia Gralewicz- KSP, 2. Anna Lewandowska- KSP, 3. Lena Łukaszewska- ZPO nr 1,
4. Maja Zawadzka- SP Turza M. 5. Zuzanna Korytowska- SP 6, 6. Antonina Karol- SP 6,
1. Wiktor Gorczyca- SP 1, 2. Szymon Krystkiewicz- SP 6, 3. Michał Jarocki- SP Turza M. 4. Dominik Kocot- KSP, 5. Krystian Byś i 6. Karol Rząp- SP Dębsk,

rocznik 2008 i 2009:
1. Zofia Puszcz- SP 7, 2. Alicja Pszczółkowska- SP 1, 3. Zuzanna Białowąs- SP 6,
1.Aleksander Osiecki- SP 7, 2. Jakub Wółkiewicz- KSP, 3. Jakub Zawadzki- SP Lipowiec K.

rocznik 2006 i 2007:
1. Kaja Chmielewska- KSP, 2. Oliwia Kołakowska- SP Dębsk, 3. Otylia Mazur- SP 6,
1.Dominik Białobrzeski- SP Lipowiec K. 2. Daniel Roniewicz- KSP, 3. Filip Domeradzki- SP 6,

rocznik 2003-2005 oraz gimnazja:
1.Sylwia Kaźmierczak- SP Skrwilno, 2. Kinga Rogowska- SP Dębsk, 3. Wiktoria Kołakowska- SP Dębsk,
1. Dominik Dąbrowski- SP 6, 2. Szymon Gorlewski- SP 4, 3. Mateusz Gałecki- SP Dębsk,

Szkoły średnie:
1.Weronika Gębala, 2. Zuzanna Browarek, 3. Julia Gawlikowska- wszystkie I LO Mława,
1. Alan Sadolewski- I LO, 2. Krystian Ogrodowczyk- ZS nr 1, 3. Hubert Leszczyński- ZS nr 4.

Klasyfikacja drużynowa szkół podstawowych:
klasy I-VI: 1. SP nr 6, 2. KSP, 3. SP nr 1,
klasy VII-VIII i gimnazja: 1. SP w Dębsku, 2. SP nr 6, 3. SP w Lipowcu K.

Klasyfikacja szkół średnich:
1. I LO
2. ZS nr 4
3. ZS nr 1

Zwycięstwo na inaugurację

Siatkarze Zawkrza w sobotę 6 października w inauguracyjnym meczu dość gładko pokonali w Hali I LO Olimp Skaryszew. Początek spotkania nie zapowiadał łatwego zwycięstwo. W pierwszym secie zaczęło się od prowadzenia 0:7 dla Olimpu. Podopieczni Szymona Zejera szybko się przebudzili i zaczęli lepiej grać. Szybko doprowadzili do wyrównania, wygrali seta do 16. W drugim i trzecim zespół przyjezdnych nie istniał na boisku, nasz zespół dominował na parkiecie. Wygrał sety do 18 i 12. Najlepiej punktującym zawodnikiem był Paluszkiewicz- 17 pkt, Rochna- 9 po 8 Piotr Domżalski i Bober. Grę przy siatce dobrze rozprowadzał Paweł Domżalski.
Następny mecz siatkarze Zawkrza zagrają na wyjeździe 13 października z Iskrą W- wa.
Zawkrze: Piotr Domżalski, Paweł Domżalski, Rybka, Paluszkiewicz, Rochna, Gruźlewski (libero), Bober, Kowalczyk.

Para z Lipowca najlepsza w Płońsku

W Płońsku odbył się Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza. W turnieju startowało 9 par, rozegrano 16 meczy jednosetowych. Od półfinałów grano 2 sety do 15 pkt.
- Pierwsze spotkanie rozegraliśmy z wicemistrzami Polski oldboyów z tego roku, wygraliśmy 21-15. Następny mecz czekał nas z bardzo dobrą  parą Drajer Michał /Wiśniewski Kacper z Nasielska, który po bardzo dobrej grze z naszej strony szczególnie w polu serwisowym (co pomogło nam odrzucić chłopaków od siatki) wygrywamy do 17. Mecz półfinałowy toczył się pod nasze dyktando i wygraliśmy zdecydowanie 2-0 sety do 11 i 6. z parą gospodarzy Palusiński/ Biernatowicz. Mecz finałowy to wyrównana gra z lekką przewagą przeciwników z Płocka gdyż prowadzili w obu setach do 10 punktów, końcówki setów należały do nas gdzie pierwszego seta wygrywamy 15-11 natomiast 2 set kończy się na przewagi 16-14- relacjonuje Damian Bierdnik.
Druga para z Lipowca- Adam Grądzki/ Kacper Kłosowski, przegrała dwa pierwsze spotkania i pożegnała się z rozgrywkami zajmując ostatecznie 9 miejsce.

Olaf Sobotka zwycięża w Żurominie

W sobotę 29 września dwaj mławianie Olaf Sobotka (Grappling Team Mława) i Patryk Podliński (Husaria Mława) walczyli na Gali Ludus Arena w Żurominie. Walki w oktagonie mogły zadowolić kibiców, było dużo emocji i wrażeń. W walce wieczoru nie zawiódł Kamil Łebkowski („Bomba” inicjator i organizator Gali) pokonał Artura Stachyniuka. Jest to pierwsza walka przegrana przez Ukraińca.
Bardzo dobrze zaprezentował się Olaf Sobotka, który pokonał Sebastiana Majewskiego. Patryk Podliński przegrał swoją walkę z Mariuszem Góreckim.
W ostatni weekend Patryk Podliński wywalczył srebrny medal w IX Turnieju No Gi Fight Grappler Cup 2018 w Mińsku M. Patryk wygrał dwie walki, porażka w finałowym pojedynku dała mu srebrny medal.

Dwa brązowe medale

Wcześniej nasz najmłodszy reprezentant Paweł Jaworski zdobył brązowy medal na Pucharze Polski No Gi w Luboniu. Paweł wygrał dwie walki, ale niestety przegrał pojedynek o wejście do finału. Jesteśmy wszyscy bardzo dumni z postawy najmłodszego, ale najbardziej walecznego Husarza. Wielkie gratulacje. Mateusz Ludwiński z zaprzyjaźnionego Grapplingu Mława również zdobył brązowy medal.