Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

KIEDY ZROBIĄ KANALIZACJĘ?

2018-10-08 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-08 15:27:51)

Podziel się:

- Kiedy będziemy mieli kanalizację. Wykonawca dobrze nie zaczął, a zbliża się końcowy termin budowy – niepokoił się w połowie września mieszkaniec Kaplicznej. Okazało się, że przedsiębiorca zrezygnował i zaczyna w innym rejonie.

Jacek Galiński z ul. Kaplicznej w połowie września zwrócił się do redakcji „Kuriera”, zaniepokojony tempem prac przy kanalizacji deszczowej na swojej ulicy. Minęła połowa miesiąca, a robotnicy jedynie oznaczyli asfalt i słuch po nich zaginął. - Budowlańcy prac jeszcze dobrze nie rozpoczęli, a już skończyli. Przyjechali rozkopali kawałek jezdni, zasypali, wyrównali, zaznaczyli kilka punktów i od tego czasu się nie pokazali. Budowa kanalizacji na naszej ulicy miała się zakończyć z końcem września. W mojej ocenie, w takim tempie, nie ma na to szansy. Sugerują, aby wybrać innego - efektywniejszego wykonawcę - mówił o swoich zastrzeżeniach Jacek Galiński.
Mławianin okazał zniecierpliwienie, ponieważ brak inwestycji zablokował jego prywatne plany modernizacyjne. - Chciałbym wiedzieć jaki będzie termin końca prac, ponieważ planuję położyć kostkę na podjeździe. Po zapowiedziach o budowie kanalizacji wstrzymałem się także z modernizacją mojej instalacji sanitarnej. Planowałem między innymi wymienić zbyt małe szambo. Na podłączenie do nowej kanalizacji umawiałem się z majstrami na październik. Obecnie nie wiem co mam robić. Ile jeszcze trzeba będzie czekać? – zastanawiał się pod koniec września pan Jacek. Wspomniany przez niego obszar A6 dotyczy ulic: Brukowej, Kościelnej, Krajewskiego, Mickiewicza, Przyrynek, Rynkowej, Kaplicznej, Al. Piłsudskiego (część), Brackiej i Granicznej.
Czy nastąpiło opóźnienie na obszarze A6 zapytaliśmy 14 września w mławskim ratuszu. Czekaliśmy na odpowiedź. Tymczasem 25 września sprawa się wyjaśniła na sesji rady miasta. Okazało się, że wykonawca zszedł z placu budowy i złożył rezygnację z budowy kanalizacji sanitarnej we wspomnianym rejonie. - Rozwiązanie umowy wiąże się z konsekwencjami dla wykonawcy. Natomiast ja jestem bardzo niezadowolony z tego powodu że mieszkańcy nie zostaną podłączeni do tego obszaru – powiedział burmistrz Sławomir Kowalewski. Zapewniał, że środki unijne, z których m.in. finansowana jest mławska kanalizacja - nie przepadną. Według gospodarza miasta realizację inwestycji będzie można przenieść na następny rok i odbyć ma się to po wyłonieniu wykonawcy. Okazuje się, że każda firma może przystąpić do przetargu, nawet taka, która dała plamę. Podczas sesji wyszło na jaw, że wykonawcy, który opuścił plac budowy na Kaplicznej zlecono realizację kanalizacji – tym razem deszczowej – w innym rejonie miasta. - Czy to normalna sytuacja skoro tu rezygnuje, a w zamian robi inną inwestycję - miał wątpliwości radny Marian Wilamowski. Wyjaśnienia sprawy podjął się gospodarz miasta. Powiedział czym kierowała się komisja przetargowa, wybierając do kolejnej inwestycji firmę, która zawiodła. - Przedsiębiorcy, który zszedł z jednej inwestycji nie można zabronić przystąpienia do przetargu publicznego nieograniczonego na realizację inwestycji. Firma złożyła najkorzystniejszą ofertę i w związku z tym po analizie złożonych dokumentów uznaliśmy, że jednak ta oferta jest najlepsza. W związku z tym można było podpisać mowę na realizację kanalizacji deszczowej – odpowiedział burmistrz.

Iwona Łazowa

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ania22 #2737770 | 93.105.*.* 24 maj 2019 19:10

  www.czatkobiet.pl SZYBKIE JEBANKO W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SZYBKIE JEBANKO W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SZYBKIE JEBANKO W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SZYBKIE JEBANKO W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SZYBKIE JEBANKO W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SZYBKIE JEBANKO W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. 344 #2599710 | 46.169.*.* 11 paź 2018 19:02

  WYBORCO po pierwsze IDŹ NA TE WYBORY AD 2018 – a jak już pójdziesz to DOBRZE WYBIERZ !!! najlepiej na tego KTO JUŻ POKAZAŁ SIĘ OD STRONY WIELKIEGO BUDOWNICZEGO MUŁAWY ! ta infrastruktura w całym mieście TAK JAK ZAPOWIEDZIAŁ w poprzednich Wyborach uzyskując 63% poparcia to KAŻDY może sobie sam odpowiedzieć !!! ja NIE JESTEM MIESZKAŃCEM od 40 już lat – przyznać jednak trzeba iż NIGDY MUŁAWA NIE BYŁA TAK PIĘKNA JAKO DZIŚ !!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ??? #2597875 | 178.36.*.* 9 paź 2018 12:19

  Z tego co ptaszki ćwierkają na mieście, to żadnych kar nie będzie. Rezygnacja wykonawcy nastąpiła z winy ratusza i to ratusz nie wywiązał się ze swoich obowiązków względem wykonawcy. W związku z powyższym i dotacje unijne mogą przepaść, chyba, że złotousty i tam wymyśli jakąś składną historyjkę i mu uwierzą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz