Wtorek, 16 października 2018. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

KANDYDACI NA WÓJTÓW NASZYCH GMIN

2018-10-08 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-09 14:32:59)

Podziel się:

Oficjalnie wiadomo, kto ubiega się o funkcję wójta w poszczególnych gminach wiejskich powiatu mławskiego. Stanowisk do obsadzenia jest 10, natomiast kandydatów w sumie 26. Zmiany nastąpią na pewno w 3 gminach powiatu.

Głosowanie w wyborach samorządowych już 21 października, a II tura 4 listopada. 26 września minął termin rejestracji kandydatów m. in. na wójtów. Powiat mławski liczy sobie 71 tysięcy 894 mieszkańców, spośród tego grona jest 58 tysięcy 366 wyborców w 51 obwodach. Sprawdzamy w PKW, kto kandyduje na najwyższe stanowisko w poszczególnych gminach wiejskich. Kolejność podajemy zgodnie z PKW. Mieszkańcy naszego terenu mają spory wybór.

WIECZFNIA KOŚCIELNA
W gminie Wieczfnia Kościelna o stanowisko gospodarza gminy szykuje się ostra rywalizacja, po tym jak długoletni wójt Jan Warecki zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję. W PKW zarejestrowało się czterech kandydatów. Niektórzy z tego grona zapowiadali swój start wcześniej. Tam jak gminny urzędnik Mariusz Gębala (44 lata) z Windyk, który zarejestrował się ze swojego komitetu (KWW Mariusza Gębali). Kandydatem PiS-u na wójta jest Robert Maciej Jankowski (50 lat) – mławianin zamieszkały obecnie w Pepłowie. Sporą niespodzianką jest kandydatura 29-letniej Natalii Kozieł-Jędrzejewskiej z miejscowości Łęg, startującej z KWW Nasza Gmina Wieczfnia Kościelna. Rywalizację o fotel wójta podjął również 59-letni Jerzy Pękała z Wieczfni Kościelnej (z KWW Jerzego Pękały).

DZIERZGOWO
Konkurencja będzie również w gminie Dzierzgowo. Obecnie urzędujący w Dzierzgowie wójt, 37-letni Rafał Kuciński z Szumska, będzie miał rywalkę. Gospodarz gminy, ubiegający się o drugą kadencję ze swojego komitetu, zmierzy się z 32-letnią Marzeną Nagucką z Mławy– kandydatką mławskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. Nauczycielka Zespołu Szkół nr 1 w Mławie, która wcześniej pracowała w starostwie (w wydziale edukacji i zdrowia).

SZREŃSK
Cztery osoby ubiegają się o funkcję wójta gminy Szreńsk. Wszyscy kandydaci pochodzą ze Szreńska. Niektóre nazwiska mogą być niespodzianką. Zgodnie z danymi na stronie PKW szefować gminie Szreńsk chce m.in. 34-letnia Anna Krusińska startująca z KWW Mieszkańców Gminy Szreńsk. Z poparciem PSL-u, o kolejną kadencję ubiegał się będzie obecny wójt 53-letni Marek Nitczyński. Kierować gminą Szreńsk chce również 25-letni Dominik Wiesław Pokropski z KWW Przyszłość oraz 64-letnia Teresa Sobolewska z KWW Nasza Gmina Szreńsk.

RADZANÓW
Jak informowaliśmy, w gminie Radzanów długoletni wójt, Andrzej Wójcik, nie ubiega się o kolejną kadencję. Zgodnie z danymi PKW, do objęcia stanowiska jest chętnych trzech mieszkańców gminy, startujących z własnych komitetów wyborczych. Gospodarzem gminy chce zostać, przewodniczący rady gminy Radzanów, 59-letni Roman Kosiorek ze Zgliczyna -Glinek. Kolejni kandydaci to: pracujący w urzędzie gminy 44-letni Rafał Nowakowski z Radzanowa i Przemysław Pakuszewski z Bieżan – kierownik hali sportowej w Radzanowie.

SZYDŁOWO
W nadchodzących wyborach samorządowych mieszkańcy gminy Szydłowo będą mogli wybierać wójta spośród trzech kandydatów. Ubiegający się o kolejną kadencję (z KWW Nasza Przyszłość) 61-letni Wiesław Boczkowski zmierzy się z 49-letnim Grzegorzem Rochną z Trzcianki, przewodniczącym rady gminy Szydłowo (startującym ze swojego komitetu), oraz z 59-letnim Stanisławem Sumickim z Szydłowa, ubiegającym się o stanowisko z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.

STUPSK
W gminie Stupsk nikt nowy nie garnie się do objęcia stanowiska wójta. Gospodarzem gminy chce zostać tylko jeden kandydat, urzędujący obecnie gospodarz gminy 51-letni Jacek Świderski z Konopek. Startuje on z Komitetu Wyborczego Wyborców Mieszkańców Gminy Stupsk.

STRZEGOWO
Nie ma wyboru również w gminie Strzegowo. O kolejną kadencję na stanowisku wójta ubiega się wieloletni gospodarz gminy 61-letni Wiesław Zalewski zamieszkały w miejscowości Łebki. Startuje on w tegorocznych wyborach ze swojego komitetu.

LIPOWIEC KOŚCIELNY
Dwóch kandydatów rywalizuje w wyborach samorządowych o fotel wójta gminy gminy Lipowiec Kościelny. Kolejną kadencję chce sprawować funkcję, mieszkający obecnie w Mławie, 47-letni Jarosław Goschorski, startujący z Komitetu WW Jarosława Goschorskiego – Wspólne Jutro. Jego rywalem o stanowisko jest 55-letni przedsiębiorca Ryszard Karpiński. Popiera go Komitet Wyborczy Wyborców Polskiego Stronnictwa Ludowego.

WIŚNIEWO
Mieszkańcy gminy Wiśniewo nie mogą narzekać na brak wyboru i ilość kandydatów na wójta. Ze startu na kolejną kadencję zrezygnował długoletni gospodarz gminy Zbigniew Kleniewski. Zgodnie z oficjalnymi danymi Państwowej Komisji Wyborczej, o stanowisko ubiegają się w tej gminie cztery osoby. 36-letni Artur Ciesielski z Podkrajewa startuje na wójta ze swojego komitetu wyborczego. Podobnie 42-letni Władysław Mariusz Maćkiewicz z Wiśniewa. Starania o stanowisko 36-letniej Magdaleny Szewczak z Mławy popiera Prawo i Sprawiedliwość. Wójtem w Wiśniewie chce także zostać 47-letni Grzegorz Woźniak z Mławy, startujący z własnego komitetu.

Grudusk
Niespodzianką w gminie Grudusk jest rezygnacja z ubiegania się następną kadencję wójta Jacka Oglęckiego. Do funkcji gospodarza gminy przymierza się tam dwóch kandydatów: 56-letni Marek Piotrowicz z Komitetu WW Jedność Grudusk i także 56-letni Jacek Rama (z miejscowości Borzuchowo-Daćbogi) z KW Prawa i Sprawiedliwości.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Obywatel #2601282 | 91.226.*.* 13 paź 2018 19:50

    Popieram

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Doli #2599978 | 12 paź 2018 08:15

    Dziękujemy Panie Grzegorzu ze będzie Pan startował w gminie Szydłowo. Jest w końcu szansa na zmianę i wykurzenie tego starego betonu z urzędu.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz