Czwartek, 18 kwietnia 2024. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

TURNIEJ ZIEMI ZAWKRZEŃSKIEJ

2018-10-04 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-04 15:10:13)

W Hali I LO w Mławie rozegrany został III Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Ziemi Zawkrzeńskiej, pod patronatem Sławomira Kowalewskiego, Burmistrza Mławy, zwyciężył zespół MOS Wola W- wa, gościnne Zawkrze zajęło IV miejsce.

Przez dwa dni rozgrywany był turniej piłki siatkowej, z udziałem trzech II ligowych zespołów. Otwarcia turnieju dokonał Sławomir Kowalewski, Burmistrz Mławy. Na turnieju był Marcin Breński, który jest cały czas rehabilitowany po udarze. Dzięki klubowi KS Zawkrze i wsparciu finansowemu jest cały czas rehabilitowany.
W sobotę 22 września rozegrane zostały cztery mecze. W premierowym meczu Zawkrze przegrało 1:3 z AZS UW W-wa.- Mecz potraktowałem typowo treningowo, po wygranym pierwszym secie, w kolejnych dałem pograć wszystkim zawodnikom, chciałem lepiej poznać zawodników jak wyglądają na boisku- podsumował Szymon Zejer, trener Zawkrza.
W drugim meczu MOS Wola po tie brecku pokonał Stal Grudziądz. W popołudniowej serii AZS UW pokonał 3:1 Stal Grudziądz.
W wieczornym meczu zespół Zawkrza gładko przegrał z MOS Wola, który przyjechał do Mławy prawie w najsilniejszym składzie. W zespole MOS Wola zagrał wychowanek mławskiego Zawkrza Mateusz Trzciałkowski. - Trudne warunki postawił nam zespół MOS Wola, odrzucili nas mocna zagrywką. My nie potrafiliśmy zagrać lepiej na rozegraniu, popełniliśmy za dużo prostych błędów- podsumował Szymon Zejer.
Niedzielne spotkania decydowały o kolejności. W pierwszym meczu o 3 miejsce Stal Grudziądz pokonała w czterech setach zespół gospodarzy. W meczu finałowym gładko siatkarze MOS Wola pokonał w trzech setach AZS UW W- wa.

Wyniki spotkań:
AZS UW W- wa- Zawkrze Mława 3:1 (-20, 22, 22, 21)
MOS Wola W- wa- Stal Grudziądz 3:2 (19, 20,-23,-19, 9)
AZS UW W- wa- Stal Grudziądz 3:1 (-26, 14, 23, 23)
MOS Wola W- wa- Zawkrze Mława 3:0 (17, 15, 18)
Stal Grudziądz- Zawkrze Mława 3:1 (17, 15,-16, 19)
MOS Wola W-wa- AZS UW W- wa 3:0 (14, 20, 18)

W sobotę inauguracja w III Lidze
W ostatni weekend siatkarze Zawkrza zagrali na turnieju w Mrozach. W grupie pokonali po 3:0 Garwolin i Woltę W- wa. W półfinale wygrali 2:1 z Wichrem Kobyłka. W meczu finałowym z WTS Warka wygrali pierwszego seta. W drugim i trzecim lepsza była Warka. Podopieczni Szymona Zejera zajęli drugie miejsce.
W najbliższą sobotę 6 października o godz. 18.30 w Hali I LO meczem z Olimpem Skaryszew zainaugurują rozgrywki w III Lidze.

XI Turniej Św. Stanisława Kostki
We wtorek 18 września w 100 rocznicę urodzin Św. Stanisława Kostki rozegrany został XI Turniej Piłki Nożnej im. Św. Stanisława Kostki. Na obiektach mławskiego MOSiR rywalizowało 20 zespołów, turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych. Inicjatorem i organizatorem była Par. Św. Jana Kantego oraz MOSiR.
W kategorii szkół podstawowych (klasy IV- VI) rywalizowało 7 zespołów, mecze rozgrywane były na dwóch boiskach „każdy z każdym”. Zwyciężył zespół SP nr 6, który w sześciu meczach pięć rozstrzygnął na swoją korzyść, zremisował tylko 2:2 z KSP. Podopieczni Andrzeja Bagińskiego w najważniejszych meczach pokonali 5:1 SP nr 4 i 1:0 Wieczfnię.
Najlepszym zawodnikiem został wybrany Igor Łączyński (Wieczfnia K.), najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został strzelec 9 bramek Jakub Grzywacz (SP nr 6). Najlepszym bramkarzem Michał Bańczyk z Szydłowa.
Końcowa kolejność:
1. SP nr 6 Mława- 16 pkt. 2. SP 4- 12pkt. 3. SP Wieczfnia K- 12, 4. SP Szydłowo- 9, 5. K SP- 7, 6. SP nr 3- 6, 7. SP Dzierzgowo- 0.

W kategorii szkół podstawowych (klasy VII- VIII i III gimn.) startowało 7 drużyn. W eliminacjach grupowych wyłonieni zostali półfinaliści. W pierwszym półfinale Szydłowo pokonało 2:0 SP nr 7, w drugim SP nr 3 wygrała 5:0 z Wieczfnią K. W spotkaniu o 5 miejsce SP nr 4 wygrała 3:0 z SP nr 6. W meczu o 3 miejsce mławska 7 pokonała 2:1 Wieczfnię K. W finałowym pojedynku SP nr 3 pokonała 4:0 Szydłowo.
Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został Jakub Antoniak (Szydłowo), najlepszym strzelcem Dominik Dąbrowski- 10 bramek (SP nr 3), najlepszym bramkarzem Mateusz Hincmanowski (SP nr 7).
1. SP nr 3 Mława, 2. SP Szydłowo, 3. SP nr 7 Mława, 4. SP Wieczfnia K. 5. SP nr 4, 6. SP nr 6, 7. SP nr 1.

W najstarszej kategorii rywalizowało 6 mławskich szkół średnich. Zawody przeprowadzone „każdy z każdym” wyłoniły trzy najlepsze zespoły uhonorowane medalami i dyplomami. Rywalizacja była bardzo zacięta, dwoma punktami wygrał ZS nr 4. Podopieczni Macieja Grabowskiego zgromadzili ich 11, trzy mecze wygrali i dwa zremisowali. Drugie miejsce zajął ZS nr 1, który w bezpośrednim meczu pokonał 2:1 I LO.
Najlepszym zawodnikiem został Krystian Gosik (ZS nr 4), najlepszym strzelcem Kacper Robaczewski- I LO (5 bramek) i najlepszym bramkarzem Juliusz Smoliński (ZS nr 4).

Kraszewski najlepszy w oldbojach
W dniach 15- 16 września na mławskich kortach TS Relaks był organizatorem Mistrzostw Mławy Oldbojów (powyżej 50 lat). Startowało 14 zawodników, zawody przeprowadzone systemem pucharowym. Dwie rundy eliminacyjne wyłoniły czterech najlepszych półfinalistów. W pierwszym półfinale Cezary Sobiecki w dwóch setach 6:0 i 6:1 pokonał Tomasza Kowalczyka, w drugim Krzysztof Kraszewski w trzech setach 3:6, 6:4, 6:3 ograł Cezarego Wtulicha.
W finałowym pojedynku po zaciętym spotkaniu Kraszewski w trzech setach 6:3, 1:6, 6:4 pokonał Sobieckiego. Puchary najlepszym zawodnikom wręczył Cezary Budzichowski, Prezes TS Relaks Mława.

Wyniki II rundy:
Cezary Sobiecki- Jarosław Szczutowski 4:6, 6:4, (przy stanie 1:1 krecz Szczutowskiego)
Tomasz Kowalczyk- Marek Kłonowski 6:3, 6:3
Cezary Wtulich- Andrzej Merchel 4:6, 6:1, 10:7
Krzysztof Kraszewski- Mirosław Baran 6:0 i 6:1