Czwartek, 23 maja 2019. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

TRAGEDIA W TARTAKU. ZGINĄŁ 50-LETNI PRACOWNIK

2018-10-02 15:09:00 (ost. akt: 2018-10-02 15:08:13)

Autor zdjęcia: pixabay

Podziel się:

KUKLIN\\\ Pracownik tartaku zginął na miejscu, po tym jak został przyciśnięty przez podnośnik hydrauliczny. Do wypadku przy pracy doszło w Kuklinie 27 września.

Prokuratura Rejonowa w Mławie wstępnie ustaliła przebieg zdarzenia, w którym zginął mężczyzna pochodzący z gminy Wieczfnia Kościelna. - Pracownik, 50-letni mężczyzna, wykonując prace na tartaku został przyciśnięty przez podnośnik hydrauliczny będący na wyposażeniu ciągnika rolniczego. Wskutek przyciśnięcia przez maszynę pracownik zmarł na miejscu. W dniu dzisiejszym (2 października – przypis redakcji) jest wykonywana sekcja zwłok i zbierany materiał dowodowy zmierzający do ustalenia okoliczności tej sprawy – poinformował nas 2 października Marcin Bagiński, prokurator rejonowy w Mławie. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek przy pracy.

Przedmiotem prokuratorskiego postępowania są też warunki pracy. Zabezpieczono teczkę pracowniczą. - Przy każdym wypadku przy pracy bada się między innymi, czy poszkodowany pracownik miał przeszkolenie i aktualne badania lekarskie, czy były zachowane wszelkie możliwe procedury dotyczące sposobu pracy. Sprawdzimy, czy było wszystko co powinien mieć na tym stanowisku pracy – dodaje prokurator.

Iwo

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sąsiad #2596672 | 188.147.*.* 7 paź 2018 20:25

    Niech mu ziemia lekką będzie.Spoczywaj w pokoju Andrzeju, dla małżonki Ewy i dzieci szczere wyrazy głębokiego współczucia.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz