Piątek, 26 kwietnia 2024. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

PRZEDOSTATNIE MIEJSCE MŁAWIANKI

2018-09-28 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-28 15:52:19)

Na półmetku sytuacja Mławianki wygląda nie najlepiej, po przegranym meczu w Płocku zajmuje przedostatnie miejsce. Przegrana Korony i Strzegowa w Lidze Okręgowej, zwycięstwo Konopianki w Kuczborku i trzecie miejsce w tabeli.

Wisła II Płock- Mławianka 4:1

Od początku spotkania nafciarze dyktowali tempo gry, zwieńczeniem w 5’ była pierwsza bramka strzelona przez Zawadę. W 15’ płaskim strzałem Gosik próbował zaskoczyć bramkarza Wisły. W 19’ niefortunna interwencja naszego obrońcy i goście podwyższają na 2:0. W 31’ rzut karny dla gospodarzy, jedenastkę zamieniają na bramkę. W 33’ Zawada ponownie strzela nam bramkę. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 4:0.
W drugiej trener Maciej Rogalski dokonał sześciu zmian. Sytuacja na boisku na naszą korzyść. W 61’ po dośrodkowaniu Tomczaka z rzutu wolnego, strzał Melchinkiewicza broni golkiper Wisły. W 73’ drugi rzut karny dla gospodarzy, tym razem obroniony przez Jabłonowskiego. W 75’ Tomczak przejął piłkę w środku boiska, strzałem przelobował bramkarza gospodarzy.
Kolejny mecz gramy na własnym boisku w sobotę 29 września o godz. 16.00 z Hutnikiem W- wa.
Mławianka: Jabłonowski- ł. Wróblewski, Wodzyński, Komorowski, Rogowski- Tomczak, Sieja, Drzewiecki, Gosik- Hinburg, Gawęda.

Pozostałe wyniki 8 kolejki:

Drukarz- Ciechanów 2:3, Pogoń II- Przasnysz 1:2, Ożarowianka- Mazovia 4:1, Łomianki- Ząbkovia 1:1, Hutnik- Kasztelan 3:1, Huragan- Wkra 3:1, Korona- Mazur 1:0.

Korona Szydłowo- Ostrovia Ostrów M. 3:4

Podopieczni Włodzimierza Gorczycy przegrali przed własną publicznością z Ostrovią. Piłkarze Korony zagrali bardzo słabo w pierwszej połowie, nie ustrzegli się błędów w defensywie. Stracili dwie bramki w 5’ z rzutu karnego i w 21’. Piłkarze Korony nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy Ostrovi. W 11’ strzał z dystansu D. Kowalskiego, bramkarz paruje na rzut rożny.
W drugiej połowie na boisku pojawił się Paweł Podlewski, który dwukrotnie zmusił bramkarza gości do kapitulacji. Przy stanie 0:3 w 56’ prostopadłe zagranie M. Kowalskiego i Podlewski strzela pierwszą bramkę. W dwie minuty później po dośrodkowaniu M. Kowalskiego z rzutu rożnego, Podlewski strzela kontaktowego gola. W 61’ kolejny błąd w defensywie i goście strzelają czwartą bramkę. W 90’ za zagranie ręką w polu karnym Ostrovi, sędzia dyktuje rzut karny. D. Kowalski z 11 metrów ustalił wynik spotkania.

Korona: Węgierski- Różycki, Kłos, D. Kowalski, Kućko- Krz. Małecki (75’ Kieczmer), Sowiński, Górniak, M. Kowalski (80’ Grędziński)- Kac. Małecki (46’ Podlewski), Bartnikowski (85’ Machnacki).

GKS Strzegowo- Nadnarwianka 0:6

Piłkarze GKS Strzegowo przegrali przed własną publicznością z prowadzącą w tabeli Nadnarwianką Pułtusk. Przy lepszej skuteczności i uważniejszej grze w defensywie wynik meczu mógł być korzystniejszy. Dwie bramki padły po ewidentnych błędach naszych zawodników w obronie. Podopieczni Pawła Taranowskiego zawodzili skutecznością. Strzał Wareckiego nad poprzeczką, Dziubiński strzelał obok słupka. Zabrakło precyzji przy strzałach Gawryszewskiego i Miączyńskiego.

GKS: Bartosiewicz- Kocięda, Jakubowski, Ronkiewcz, Molzych (60’ Miączyński)- Warecki, Gatyński, Pauba, Dziubiński, Chojnacki- Gawryszewski.

Troszyn- Makowianka 0:4, Wkra B.- Jednorożec (goście nie dojechali), Żbik- Orzyc 1:0, Płońsk- Iskra 1:1, Kryształ- Sona 2:0, Tęcza O.- Wkra S. 2:1

Boruta Kuczbork- Konopianka 1:2
Podopieczni Leszka Geska odrabiają straty, w niedzielę 23 września pokonali na wyjeździe Borutę Kuczbork. W 36’ po indywidualnej akcji Mateusz Pietruś strzałem po długim rogu pokonał bramkarza Boruty. W 75’ gospodarze doprowadzili do remisu. W 85’akcja prawą stroną Łukasza Jarzynki do Pietrusia, który strzelił zwycięskiego gola.

Baboszewo nowym liderem
W klasie B Wkra Radzanów przegrała na własnym boisku z GKS Gumino. Jednego gola zdobył Daniel Ziółkowski po dograniu piłki przez Zbigniewa Kalinowskiego. Zespół Wkry nie ma szczęścia do zespołu z Gumina, w ubiegłym sezonie zabrali punkty Wkrze. Podopieczni Zbigniewa Kalinowskiego obiecują walkę do końca sezonu. Do prowadzących zespołów mają niewielkie straty. Piłkarze Żaka Szreńsk przed własną publicznością przegrali w spotkaniu derbowym z Tamką Dzierzgowo. Emocji na boisku nie brakowało, padło tuzin bramek. Lepiej nastawione celowniki mieli piłkarze Tamki. Po cztery bramki strzelili Michał Zbysiński i Tomasz Grzybowski, jedną dołożył Michał Dąbrowski. Dla Żaka hat- tricka ustrzelił Mateusz Barański.

Trampkarze na trzecim miejscu

Trampkarze Mławianki (r. 2005) przegrali kolejny mecz w Ekstralidze, podopieczni Andrzeja Karpińskiego po przegranym meczu z Varsovią zajmują ostatnie miejsce. W sobotnim meczu bramkę dla naszego zespołu zdobył Damian Kwapiński.
Trampkarze Mławianki (r. 2004) pokonali na własnym boisku Wisłę Płock. Bramkę z rzutu karnego zdobył Wiktor Bryks (w polu karnym faulowany był Adam Skudynowski). Po pierwszej rundzie podopieczni Marcina Grabowskiego zajmują trzecie miejsce.
Juniorzy GKS Strzegowo przegrali na wyjeździe z Drukarzem W- wa. Podopieczni Piotra Bochdziewicza do przerwy prowadzili 2:1 po bramkach Mateusza Tatkowskiego i Dominika Lewandowskiego. W drugiej połowie nie wytrzymali obciążenia i gospodarze zaaplikowali nam pięć bramek.
Juniorzy mł. Mławianki (r. 2002) mieli termin wolny.

Mławianka- Varsovia 1:5
Mławianka- Wisła Płock 1:0
Drukarz W- wa- GKS Strzegowo 6:2