środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

ZWYCIĘŻYŁ KONRAD NOSARZEWSKI

2018-09-24 09:00:00 (ost. akt: 2018-09-24 10:50:38)

W niedzielę 16 września 111 zawodników wystartowało w I Biegu „ Mławska Dycha” organizowanym przez mławski MOSiR i Klub Sportowy Płetwal Mława. Bieg zorganizowany był dla uczczenia 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Od samego startu stawkę zawodników poprowadził Konrad Nosarzewski ze Stupska, który już na pierwszym okrążeniu zdobył przewagę nad dwójką biegaczy. Dystans 10 km pokonał w czasie 34,16 o prawie minutę wyprzedził Annę Gosk (Podlasie Białystok). Na drugim miejscu finiszował mławianin Jakub Felczak z czasem 35;25. Wśród kobiet drugie miejsce zajęła Martyna Konarzewska z Działdowa. W pierwszej dziesiątce na 5 miejscu uplasował się Kamil Grendziński (w kat. M- 20 był pierwszy), na 8 miejscu Marcin Karwowski (w kat. M- 20 był trzeci). Wśród kobiet 5 miejsce zajęła Marta Rzemieniewska ( w Kat. K- 20 pierwsza), na 6 pozycji finiszowała Monika Kucka (w kat. K- 30 pierwsza).
Na mecie pamiątkowe medale wręczali: Sławomir Kowalewski, Burmistrz Mławy, Piotr Jankowski, Dyrektor MOSiR i Ginter Kretschmann, działacz sportowy.

Pozostałe miejsca kobiet:
7 miejsce: Marzena Grzybowska (K- 40 pierwsza)
8. Iwona Kubit (K- 40 druga)
10. Anna Sokołowska (K- 50 pierwsza)
11. Beata Wojciechowska (K- 4- trzecia)
12. Anna Rząp (K- 40 czwarta)
13. Cecylia Żurawska (K- 50 druga)
15. Agnieszka Siemianowska (K- 30 czwarta)
16. Marta Zembrzuska (K- 30 piąta)
18. Janina Radzanowska (K- 50 trzecia)
19. Iwona Wysocka (K- 30 siódma)
20. Ewa Gniadek Dudzińska (K- 40 piąta)

Pozostałe miejsca mężczyzn:
9 miejsce: Mariusz Wesołowski- Kęczewo, 10. Sławomir Kuchciński, 12. Mariusz Macugowski, 13. Adam Piotrkowski, 17. Sebastian Kwieciński, 18. Adam Macugowski, 20. Robert Rejniak, 21 Mariusz Ossowski- Stupsk.

Maraton koszykówki w Mławie
W sobotę 15 września w MHS rozegrany został Turniej Piłki Koszykowej o Puchar Dyrektora MHS. Startowało 8 zespołów, w tym dwa z powiatu mławskiego, Waszyngton Wyszyny K. i Dragons Mława. Eliminacje w grupach po sześciogodzinnych zmaganiach wyłoniły czterech półfinalistów.

I grupa: 1. Mejdej Boyz Nidzica, 2. Waszyngton Wyszyny, 3. Dragons Mława, 4. Drean Team Działdowo.
II grupa: 1. AZS UWM Olsztyn, 2. Na Kolana (Iława), 3. MOSiR Ciechanów, 4. Kontra Przasnysz.

W pierwszym półfinale zespół z Iławy pokonał 33:18 Mejdej Boyz, w drugim AZS UWM wygrał 38:20 z zespołem Krzysztofa Ćwika z Wyszyn.
W spotkaniu o 3 miejsce trzema punktami Mejdej Boyz pokonał Wyszyny (23:20). W finałowym pojedynku AZS UWM pokonał 32:27 zespół Na Kolana. W zwycięskim zespole wystąpił były zawodnik Zawkrza, Marek Miałki. Najlepszym zawodnikiem MVP został Jakub Kaufman z Olsztyna. Puchary najlepszym zespołom wręczył Dariusz Sowiński, Dyrektor MHS. Zawody prowadzili sędziowie z Działdowa, sekretariat prowadzili: Weronika Kwiatek, Przemysław Piasecki i Marcin Grabowski.

Brązowy medal sztafety

W sobotę, 8-go września na Stadionie MOSiRu w Ciechanowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U-16 w Lekkiej Atletyce. Są to eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików U-16, które w tym roku odbędą się w Bełchatowie. Podczas tych zawodów z bardzo dobrej strony zaprezentowała się 5 osobowa grupa zawodników Zawkrza trenowanych przez instr. Krzysztofa Koziatka. Patryk Bedra po eliminacjach uzyskał kwalifikacje do ścisłego finału skoku w dal. Tego dnia "pofrunął" na odległość 5,41 (do rekordu życiowego zabrakło tylko 3 cm). Ostatecznie w ścisłym finale zajął 7 miejsce. Igor Granoszewski biegający na 100 m, po biegach eliminacyjnych (12,43 - wyrównany rekord życiowy), uzyskał awans do Finału B. Tam przebiegł "setkę" w czasie 12,62 i ostatecznie zajął 11 miejsce. Anna Wtulich, która była jedyną młodziczką w naszej ekipie, podobnie jak jej kolega Igor po biegach eliminacyjnych na 100 m (13,74 - nowy rekord życiowy), zakwalifikowała się do Finału B i tam pobiegła 13,83 i ostatecznie zajęła 12 miejsce.
Konrad Kuciński w biegu na 100m- 12,61 i Szymon Gorlewski w biegu na 300m- 42,79.
Największym sukcesem okazał się brązowy medal zdobyty w sztafecie 4x100 m (I. Granoszewski, Sz. Gorlewski, K. Kuciński, P. Bedra). Nasi zawodnicy po zaciętej walce przebiegli dystans 400 metrów w czasie 48.58 (nowy rekord życiowy naszej sztafety). Lepsi od nas okazali się zawodnicy z AZS UWM Olsztyn, którzy zajęli 1 miejsce oraz z AKL Ursynów- 2 miejsce. Poza tym prawie wszyscy nasi zawodnicy ustanowili nowe rekordy życiowe.

Grędziński pierwszy w Ząbkach

Po praz pierwszy do Ząbek zawitał LOTTO Poland Bike Marathon, trasa przebiegała po malowniczych Lasach Drewnickich, techniczna i atrakcyjna. Ponad 800 zawodników ścigało się na trzech trasach. Ząbki były szczęśliwe dla mławianina Bartosza Grędzińskiego (Kross Staff Team), który w wyścigu MAX (45km) na finiszu pokonał Kamila Kuszmidera. Na mecie obaj uzyskali ten sam czas 1:32,48. W klasyfikacji generalnej Open Bartosz Grędziński awansował na 5 miejsce, w kat M- 2 jest już drugi. Bardzo dobrze radziło sobie rodzeństwo Gruszewskich, w wyścigu FAN (8km) Zuzanna zajęła wysokie 4 miejsce. W kat. D- 3 stanęła na najniższym stopniu podium. W generalce w Open zajmuje 7 miejsce, w kat. D- 3 jest czwarta.
Hadrian Gruszewski zajął 7 miejsce w Open i takie samo miejsce w kat. C- 4. W klasyfikacji generalnej w Open i kat. C- 4 zajmuje 5 miejsce.