Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Sprzątali świat w Mławie

2018-09-24 08:52:22 (ost. akt: 2018-09-24 13:15:28)

Autor zdjęcia: SP 3 w Mławie

Podziel się:

Mławianie 21 września sprzątali nasze miasto i okolice, dołączając do ogólnopolskiej akcji. Wśród ekip biorących udział w szczytnej inicjatywie nie zabrakło uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie. Nadesłali nam zdjęcia, jak porządkują teren.

Wszyscy uczestnicy akcji spotkali się w szkółce na Krajewie. Specjalnie dla nich leśnicy przygotowali ekspozycję „Skarby lasu” i częstowali zdrowymi owocami. Była to okazja do spróbowania owoców głogu, tarniny, a także dzikiej róży.

Tego dnia po mławskim lesie chodziło 180 osób „uzbrojonych” w rękawiczki i duże worki na odpady. W akcji wzięły udział wszystkie mławskie szkoły, emeryci działający w Radzie Seniorów i grupach Miejskiego Domu Kultury, pracownicy Komendy Powiatowej Policji, Nadleśnictwa Dwukoły, Urzędu Miasta Mława oraz osoby prywatne.

Sprzątający czyścili las od Alei Marszałkowskiej do jeziorka Krajewo. Zebrano śmieci do ponad 150 (160-litrowych) worków. Po ciężkiej pracy na wszystkich czekała gorąca grochówka i pieczone ziemniaki. Nadleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły podziękował wszystkim za udział, wręczając pamiątkowe dyplomy. Jeden z nich oczywiście trafił do uczniów SP 3. Wszyscy uczestnicy akcji w pełni zasłużyli na uznanie.Iwo

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB