Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Zobacz wystawę malarstwa w mławskim kinie

2018-09-19 11:38:59 (ost. akt: 2018-09-19 11:47:53)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Niezwykłe piękno mazowieckich krajobrazów utrwalili na płótnach uczestnicy zajęć malarskich z Joanną Rodowicz i Beatą Sobieraj. Obrazy wykonane przez dzieci i dorosłych można oglądać w Galerii Foyer mławskiego domu kultury.

17 września artystki i ich podopieczni zaprosili na wernisaż wystawy pt. "Uroki Ziemi Zawkrzeńskiej" w Miejskim Domu Kultury.

Prace z tegorocznego pleneru, który odbył się 2 czerwca w Cegielni Lewickiej, mogli już podziwiać uczestnicy Nocy Poetów w Mławie oraz odwiedzający Żuromińskie Centrum Kultury.

Organizowany w tym roku plener był piątym w historii, i drugim, w którym uczestniczyli dorośli twórcy. Dla najmłodszych uczestników było to pierwsze spotkanie ze sztalugami i płótnami. Malowanie w plenerze nauczyło ich cierpliwości, ale również świadomego używania światła i cienia w kolorze. Uzmysłowili sobie, że nie zawsze wierne odwzorowanie elementów krajobrazu decyduje o powstaniu dobrego obrazu, a wyobraźnia odgrywa równie ważną rolą w procesie twórczym. Z relacji organizatorek wynika, że młodzi adepci sztuki malarskiej bardzo doceniają taką formę kształcenia. Kontakt z naturą, spotkanie z osobami podzielającymi ich pasję, czynią ich bardziej otwartymi na środowisko, w którym żyją oraz sztukę.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Leszek Nowak #2583864 | 79.188.*.* 19 wrz 2018 14:43

    Widziałem i podziwiam. Gratuluję talentu Pani Iwonie!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz