Czwartek, 23 maja 2019. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Dożynki 2018 w Stupsku

2018-09-19 10:43:14 (ost. akt: 2018-09-19 10:48:17)

Autor zdjęcia: GBP w Stupsku

Podziel się:

Mieszkańcy gminy Stupsk 16 września wspólnie świętowali Dożynki Gminne, które rozpoczęła uroczysta Msza Święta odprawiona w Kościele św. Wojciecha w Stupsku.

Homilię poświęconą pracy rolnika, rolnictwu i wierności ziemi wygłosił ks. Karol Koniecki. Po nabożeństwie na boisko sportowe przy ulicy Witosa przy akompaniamencie Strażackiej Orkiestry Dętej pod batutą Krzysztofa Chylińskiego przemaszerował barwny korowód dożynkowy.

W dalszej części uroczystości zgodnie z tradycją odbył się obrzęd dzielenia się chlebem, podczas którego starostowie dożynek Danuta i Leszek Beneccy przekazali na ręce gospodarza bochen chleba upieczony z tegorocznego ziarna. Następnie zebranych gości powitał wójt Jacek Świderski. Podziękował rolnikom za całoroczny trud i ciężką pracę, zebrane plony, które udało się pozyskać pomimo suszy, jaka dotknęła w tym roku polską ziemię.

Po części oficjalnej odbyły się występy artystyczne. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne „Dąbkowiacy”, następnie podziwiano młodzież w pokazie tańców latynoamerykańskich. Z repertuarem dożynkowym gościnnie wystąpiła grupa „Takie Tam” z Radzanowa. Grupa teatralna „Ambaras” zaprezentowała się w nieco nowej odsłonie w przedstawieniu „Rolnik szuka żony”.

Ogromne emocje i zaciętą rywalizację mogliśmy zobaczyć podczas "Sołtysiady", w której wzięły udział cztery sołectwa – Stupsk, Konopki, Dunaj i Wyszyny Kościelne.

I miejsce i nagrodę w postaci czeku na 3 000 zł dla sołectwa zdobyły Konopki, II miejsce i nagrodę 2 000 zł – Dunaj, III miejsce i nagrodę w wysokości 1 000 zł zdobyły Wyszyny Kościelne.

Dalszą część zabawy umilił nam koncert zespołu Angel. O godzinie 21:00 wystąpiła gwiazda wieczoru – zespół muzyczny DEJW.
Podczas trwania imprezy można było poczęstować się pysznym ciastem przygotowanym przez mieszkańców, chlebem ze smalcem i ciepłą grochówką.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB